Evde Ek İş Fikirleri

A 101 Eleman Arıyor

0

Türkiye’nin seksen bir ilinde de şubesi bulunan ve Türkiye Mağazacılık Sektörü’nün öne çıkan isimlerinden olan A 101 Marketleri, hizmet kalitesini arttırmak amacıyla yeni elemanlar almaya karar verdi ve bununla ilgili alımlar yapılıyor.

A 101 Eleman Arıyor
A 101 Eleman Arıyor

A101 Başvurular İnternetten

İnternet üzerinden kolaylıkla A 101 Marketleri’nde eleman olmak için iş başvurusunda bulunabilirsiniz. www.a101.com.tr/is-basvuru-formu linkine tıklayıp formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurulabilecek alanlar şu şekilde: depo-şoför, depo-araç bakımı, depo-diğer, mali işler-finans, mali işler-muhasebe, mali işler-personel, mali işler-idari işler, satın alma, bilişim sistemleri-bilgi işlem ve de diğer pozisyonlar seçeneği. Yani eleman adaylarının kendilerine göre bir pozisyon bulacağı birçok seçenek mevcut iş başvurusu formunda.

En Az Bir Yıllık Tecrübe

A 101’de eleman olmak için başvuru yapılan form sayfasında iş tecrübesi bölümü yer alıyor ve burada en az “1-3 yıl ” şıkkı var. Yani tecrübesiz olduğunuzu belirtemiyorsunuz, buradan da tecrübesiz adaylara yer vermedikleri çıkarımı yapılıyor.

A101 Çalışma Şartları

A 101 Marketleri’nde çalışma saati yedi buçuk saat(7,5) olarak belirlenmiştir ve yemek/çay molaları bu yedi buçuk saate dahil değildir. Ara ara çalışma vardiyalarının uzaması durumunda kalınabilir. Fazla çalışmalar için denkleştirme uygulaması yapılır. Hiçbir şubede servis bulunmamaktadır, dolayısıyla çalışanlar ulaşımı kendileri karşılamak durumundadır. Mola hakkı ise günlük bir saat olarak belirlenmiştir. Çalışanların yemek ücretleri firma tarafından karşılanır.

Haftada bir gün izin hakkınız vardır ve bir yıl boyunca orada çalıştığınız takdirde, 14+2 yıllık izin hakkınız da verilmiş olacaktır.

Asgari ücretlerin artış göstermesinin ardından A 101’de de maaşlara zam geldi. A 101 yeni çalışmaya başlayanlar asgari ücretin %10’u kadar maaş almaktadırlar. Tabii bunlara ek olarak satış primleri alınabildiği durumlar da olur. Primler maaşın %15’i ve bazen de %20’si kadardır. Tabii maaşa ek olarak yemek ücretleri de verilmektedir.

Ayrıca personel maaşları 2018 yılında bin yedi yüz(1700) ve bin sekiz yüz(1800) arasında, mağaza müdür yardımcısı bin dokuz yüz elli(1950) ve iki bin beş yüz(2500) arasında, mağaza müdürü de iki bin iki yüz elli(2250) ve üç bin(3000) Türk lirası arasında değişkenlik göstermektedir.

Bir önceki ek iş ilanımız Organik Ürün Yetiştirme 2021 başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku