Evde Ek İş Fikirleri

Ayakkabı Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar

0

Kendi işini kurmak isteyenler veya yeni girişimciler için ayakkabı sektörü, ticari getirisi son derece yüksek bir iş alanıdır. Ayakkabıcılık alanında yatırım yapmak isteyen girişimci için Franchising veren bir marka en doğru tercih olacaktır ve bu alanda marka çeşitlilik yelpazesi son derece geniştir.

Ayakkabı Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar
Ayakkabı Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar

Ayakkabı Bayiliği Veren Firmaların Tanıtımı ve Şartları

Hotiç:

Hem baylara hem bayanlara hitap eden bir marka olarak, emsali bulunmayan tasarımları ile elit bir tarz belirlemiştir. Ürünlerinin tamamı hakiki deri ve organik malzemelerden üretilmekle birlikte, modaya uygun üretimler gerçekleştirmektedir. Yaklaşık 128 mağaza ile hizmet vermektedir.

Bayilik almak isteyen girişimcilere işletmenin açılacağı yerin konumu, işletmenin alan genişliği, dekorasyonu ve yatırım tutarı hususunda birtakım şartlar sunmaktadır.

İnci Deri:

Sadece ayakkabı üretimi olmamakla birlikte, kadın ve erkek aksesuarında da üretim yapan bir markadır. Hem yurt içinde hem yurt dışında büyümeyi hedeflemiş, markasına has bir tasarım tarzını oluşturmuş, bu şekilde yur tiçi ve yurt dışına toplam 108 mağazaya sahip olmuştur.

Marka kalitesinin ön planda olduğu, işletme dekorasyonunda belirli standartların yer aldığı bayilik şartları bulunmaktadır.

Ayakkabı Dünyası:

Kendi markasına ait ürünleri satmakla birlikte farklı markaların ürünlerini de bulunduran bir işletmedir. Franchising alan girişimcilerine İnsan Kaynakları alanında destek imkânı sunuyor ve ürün stok garantisi sağlıyor. Türkiye’de 70’e yakın mağazası bulunmakta ve mağazalarda 100’e yakın markanın ürünü satılmaktadır. Girişimcilere yatırım bütçesiyle birlikte, işletmenin en az 150 m2 genişliğinde olması şartını koşuyor.

Flo:

Türkiye ve yurt dışında hizmet veren, 1000’e yakın mağazaya sahip olan, büyük bir perakende ayakkabı firmasıdır. Bayiliğin açılacağı alanın durumuna göre mimari süreçler gerçekleştiriliyor. Mekanın metrekaresi başına ücretlendirme gerçekleştiriliyor.

Polaris:

Her tarza ve yaş grubuna uygun ürünler üreterek, Türkiye’nin önde gelen ayakkabı markalarından biri olmuştur. Yurtiçi ve yurtdışı toplamda 1000’e yakın şubesi bulunmaktadır.

Ayakkabı Mağazanızı Franchising sistemiyle Açmanın Yararları

Ün kazanmış bir markanın işletmecisi olmak, belirli bir müşteri kitlesinin sahibi olmak demektir. Yeni oluşturulacak bir markaya nazaran, markalaşmış bir işletmenin ticari riski daha azdır. Bayilik sistemiyle riskin azalması söz konusu olmaktadır.

Reklam, tanıtım, personel seçimi gibi konularda destek alınarak, profesyonelleşmiş kişilerin dokunuşlarına sahip olunabilir. Ayrıca bayilik firmasının yaptığı araştırma ve geliştirme süreçlerinden, yönetimsel ve finansal fonksiyonlardan da faydalanılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku