Evde Ek İş Fikirleri

Hafta Sonu Broşür Dağıtma İşi

1

Firmalar ürünlerinin ve şirketlerinin tanıtımını yapabilmek için reklamlara ihtiyaç duymaktadırlar. Böylelikle daha çok kişiye ürünleri ve firmaları hakkında tanıtım yapabilmekte ve daha fazla ürün satabilmektedirler. İşte tam burada Hafta Sonu Broşür Dağıtma İşi sayesinde firmalar reklam giderlerini kısar ve part – time elemanları sayesinde işlerini kolaylıkla yaptırabilirler.

Ek iş ilanı Hafta Sonu Broşür Dağıtma İşi
Ek iş ilanı Hafta Sonu Broşür Dağıtma İşi

Büyük çapta olan firmalar reklamlarını televizyonlara veya gazetelere ilan vererek veya kısa reklamlar hazırlayarak yapmaktadırlar. Daha küçük çapta olan firmalar ise reklamlarını daha ucuz yollardan vermektedirler. Bu ucuz yolların en başında ise firmayla ve ürünlerle ilgili bilgilerin yazılı olduğu ve üzerinde görsel barındıran broşür dağıtmak gelmektedir.

Hafta Sonu Broşür Dağıtma İşi ve Broşür Tedarik

Broşürler küçük maliyetlerle hazırlanabilmektedir. Kişiler veya firmalar broşürlerini kendi kişisel bilgisayarlarında hazırlayabilmektedirler. Ancak daha profesyonel reklam yapmak isteyen firmalar ise broşür hazırlama işini internette bulunan ücretli broşür hazırlama sitelerinden veya matbaalarda yaptırmaktadır. Bu şekilde az bir maliyetle istenilen resim ve yazılar belirli ebat ve kalınlıktaki kağıtlara aktarılarak broşürler hazırlanmaktadır.

Hafta Sonu Broşür Dağıtma İşi Nasıl Yapılır

Çoğu firma bu iş için özellikle tatillerini az da olsa para kazanarak geçirmek isteyen öğrencilere yaptırmaktadır. Ayrıca bazı öğrenciler bu işi okul dönemlerinde de yaparak eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Part time olarak yapılan broşür dağıtma işi tam zamanlı olarak da yapılabiliyor.

Broşür dağıtmak her ne kadar basit bir iş gibi gözükse de eksi yönleri bulunuyor. Her insanın dağıtılan broşürü almaması olayı stres yaşanmasına neden olmasının yanında işin süresinin uzamasına da neden oluyor. Ayrıca yazın çok sıcak havalarda, kışın ise aksine çok soğuk havalarda broşür dağıtımı yapılması bu işi yapan kişileri oldukça zorlamaktadır.

Hafta Sonu Broşür Dağıtma İşi Ne Kadar Kazanılır?

Broşür dağıtma işi devamlı yapılabilmesinin yanında kazanılan para tutarı duruma ve reklam veren firmaya göre değişiklikler göstermektedir. Fiyatı ucuz olan veya küçük çapta olan şirketler broşür dağıtımı için daha az para ödemektedir. Ayrıca bazı firmalar günlük veya haftalık olarak para öderken, bazıları ise dağıtılan broşürlerin sayısı kadar para veriyor. Bu yolla dağıtım yapan kişinin daha fazla çalışması hedefleniyor.

Broşür dağıtma yoluyla reklam yapma işini en çok yeni açılan mağazalar veya dükkanlar tercih ediyor.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

1 yorum
  1. Dilara yuksel diyor

    Ogrenciyim harcligimi kazanmak zorundayim bana yardimci olun lutfen

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku