Evde Ek İş Fikirleri

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanma Yolları

0

Günümüz yaşam koşullarını bakıldığında araç kullanmak artık artı bir yetenek olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline gelmiştir. Eskiden araba kullanmak kadınlar için bir mecburiyet değildi. Günümüz şartlarında artık herkesin araba kullanması gereklilik haline geldi. Bu gereklilik bazıları için ek para kazanma yolu oldu. Ülkemizde faaliyet gösteren sürücü kurslarının ehliyet alırken verdiği direksiyon dersleri kısıtlı saatlerde olduğundan çoğu kişinin ihtiyacını karşılayamamaktadır. Güvenilir bir sürücü olmak isteyenler özel ders almaktadırlar buda ek gelir kazanmak isteyenler için direksiyon dersi vererek para kazanma yolları arasına girmektedir.

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanma Yolları
Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanma Yolları

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak İçin İzlenecek Yollar

Bu işi yapabilmek için öncelikle trafik kurallarını iyi bilen ve uygulayan iyi bir sürücü olmalısınız. Ayrıca çok sabırlı olmanız gerekmektedir. Bildikleriniz karşınızdakine anlatabilmeniz için hem sabırlı hem de o konuda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Özel Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanma

Ehliyeti olup araç kullanma pratiklerini geliştirmek isteyenler özel ders almaktadırlar. Haliyle bu iş ek iş yapmak isteyen usta şoförler için ek bir gelir kaynağı olmuştur. Haftada bir kaç saatiniz ayırarak hiçte azımsanmayacak para kazanabilirsiniz.

Sürücü Kurslarında Özel Ders Vermek

Sürücü kurslarında özel ders verebilmeniz için Halk Eğitim Müdürlüğünü açmış olduğu Direksiyon Usta Öğretici Kursuna katılarak kurs sonunda yapılan sınavı başarıyla geçmeniz durumunda Direksiyon Usta Öğretici Belgesi almaya hak kazanırsınız. Bu sertifikayı almak için en az 3 yıllık sürücü belgenizin olması gerekmektedir. Aldığınız bu sertifika ile sürücü kurslarında eğitici olarak görev yapabilirsiniz.

Özel Direksiyon Dersi Vererek Ne Kadar Para Kazanılır?

Bir sürücü kursunda tam zamanlı olarak çalışırsanız yapmış olduğunuz anlaşmaya göre para kazanırsınız. Bireysel olarak direksiyon dersi vermek isterseniz saat başı ücret alırsınız. Bu ücret 60 TL’den başlayıp 150 TL’ye kadar çıkmaktadır. Günlük 5 saat özel direksiyon dersi vermenizin size kazancı en az 250 TL olacaktır. Ayrıca özel dersi kendi aracınız ile verirseniz alacağınız ücret artmaktadır. Özel direksiyon dersi vermek günümüzü en karlı ek gelir yöntemlerinden birisidir.

Bir önceki ek iş ilanımız Organik Bahçe Yetiştirme başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku