Evde Ek İş Fikirleri

Doğru Ek İş Fikri Nasıl Bulunur

1

Bir çok insan aile bütçesine katkıda bulunmak istemekte ya da ihtiyaçlarını karşılamak adına ek işlere başvurmaktadır. Ancak iş görenlerin doğru ek işi seçememesi sorunu kişilerin huzurunu kaçırmakta, yaptıkları işlerden soğumasına sebep olmakta ve nihayetin bu süreç iş bırakmaya kadar gidebilmektedir. Kurdukları yada yaptıkları işte başarısız olan kişiler üzerinde yapılan araştırmalar incelendiğinde işlerinde başarısız olan kişilerin altında yatan sebep yeteneklerine uygun işin seçilmemesi olarak ortaya çıkmıştır. Böyle bir durum oluşmaması için öncelikle ek iş yapmak isteyenler kesinlikle doğru ek iş fikri nasıl bulunur sorusunu kendilerine sormalıdır. Bu konu hakkında ek iş yapmak isteyenler yeterince düşünmelidirler ve yeteneğine, karakterine uygun ek iş türünü seçmelidirler.

Doğru ek iş fikri için 2 temel fonksiyon bulunmaktadır. Kişiler bu fonksiyonların amacını iyi kavradıktan sonra yeteneklerine ve becerilerine ve hatta ilgi alanlarına göre doğru ek iş fikri için fikir sahibi olabilirler.

  1. Yetenekler ve Beceriler

Ek bir iş fikri seçileceği zaman öncelikle dikkat edilmesi gereken husus seçilen ek işin yeteneklere ve becerilere uygun olması durumudur. Aksi bir durumda kişinin yeteneğine ters bir ek iş seçildiğinde kişiler yaptıkları işte verimsiz ve kalitesiz ürünler üretmekte ya da hizmetler sunmaktadır. Sonuç itibari ile yanlış ek iş seçimi kişileri başarısızlığa sürüklemektedir. Diğer bir yandan yapılan iş, işveren tarafından beğenilmeyeceği için iş görenin itibarı da zedelenmektedir.

Doğru Ek İş Fikri Nasıl Bulunur
Doğru Ek İş Fikri Nasıl Bulunur

Kişiler yeteneklerinin nasıl farkına varabilir sorusu doğru ek iş fikrinin oluşması için anahtar sorulardan bir tanesidir. Böyle bir durumda kişiler bu soruyu kendilerine sorarak hangi alanlarda iyi olduğunu yeterince düşünmeli ve bu doğrultuda bir ek iş tercih etmelidir.

  1. İlgi Alanları

Kişilerin doğru ek iş fikrine sahip olabilmesi için diğer bir anahtar unsur ise ilgi alanlarıdır. Kişiler ilgi alanlarını doğru tespit ettikleri anda öz güven sahibi olarak tercih ettikleri ek işlerde başarılı olacaklardır. Bu sebeple yetenek ve beceriler belirlendikten sonra ikinci karar verilmesi gereken nokta ilgi alanlarının tespit edilmesidir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

1 yorum
  1. Tuğba diyor

    Bende evde ek iş yapmak istiyorum Afyon Bolvadin ilçesinde oturuyorum cvp bekliyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku