Evde Ek İş Fikirleri

Eşarp Bayiliği Veren Firmalar

0

Eşarp Bayiliği ve Franchise Veren Firmalar

İş dünyasına atılım gerçekleştirmek isteyip de sıfırdan başlamak yerine köklü firmalardan bayilik ve franchise alma işlemi son zamanlarda sıklıkla duyulmaya başlanmıştır. İlk bakıldığında oldukça karlı bir iş görülen ancak dikkat edilmesi gereken bir çok noktası olan bu işlem de sorun yaşamamak için çok dikkatli davranmak gerekmektedir. Bayilik ve franchise alarak iş kurmak isteyenlerin ilk yöneldikleri seçenek ise eşarp bayiliği ve franchise alarak iş hayatına girmek olmaktadır. Özellikle tesettürlü bayanların büyük ilgi gösterdiği bu iş kolu yapanların kazanmasını sağlamaktadır. Bu sektörde bayilik veren firmaların alanlarında tecrübeli ve isimleri duyulmuş firmalar olması da bayilik alanlar için büyük avantajdır.

Bayilik ve Franshise Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Öncelikle bu bayilik ve franchise almak isteyen kişilerin yeterli sermayesi olması gerekir. Sadece bayilik almak ile işin bitmediğini ve daha sonraki masraflar için de belli bir sermayelerinin olması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Ayrıca bu işi yapmayı düşünen birçok kişinin ortak olarak işe başladıkları ve daha sonra büyük sorunlar yaşadıkları görülmektedir. Bu yüzden ortaklıktan uzak durulması en doğru olanıdır. Sonraki aşama ise franchise veren firmanın ve firmanın başındaki kişinin nasıl olduğunun araştırılmasıdır. Bu konuda internet üzerinde birçok dolandırıcı firmanın olması araştırılma nedenlerinin başında gelmektedir. Yapılacak araştırmalardan en önemli olanı ise bayilik alınan sektörün iyi araştırılmasıdır. Çünkü pazarı iyi olmayan sektörlerde iş kuran birisinin tutunma ihtimali oldukça düşüktür.

Bayilik ve Franchise Alma Ücreti Ne Kadardır?

Bayilik ve franchise almak isteyenlerin alacakları firmaya belli bir ücret gerekmektedir. Firmanın büyüklüğüne ve kalitesine göre değişen bu ücretleri ödeme gücü olmayanlara franchise verilmemektedir. Eşarp bayiliği veren firmalara bakıldığında ise Hogg mağazacılıktan bayilik alma ücreti 250.000-500.000 TL arasında değişmektedir. Mango mağazasından bayilik almanın bedeli ise 500.000-1.000.00 TL arasında bir bedeldir. Bunlar dışında ise Styleislam, zeyland, biggshop ve sarar eşarp firmaları da yönetim olarak belirledikleri ücretler karşılığında bayilik ve franchise vermektedirler. Ayrıca firmalar bu bayilik vermenin dışında da bayilerine farklı şekillerde destek verirler.

Bir önceki ek iş ilanımız Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku