Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş : Ev Dekorları Yapımı

4

Ek gelir elde etmek ve bu sayede aile bütçesine katkıda bulunmak istisnasız herkesin hayalidir. Bu hayal bilhassa ev hanımlarında daha barizdir. Ne de olsa ev hanımları çocuklarına bakmak ya da yoğun ev işi gibi faktörlerden dolayı pek çok zaman çalışmaya ve kendi gelirlerini elde etmeye haklı olarak vakit bulamazlar. Oysa evde ek iş ilanları ile bu olumsuz faktör bütünüyle tarihe karışacak gibi duruyor.

Evde Ek İş İlanları Ev Dekorları Yapımı İşi
Evde Ek İş İlanları Ev Dekorları Yapımı İşi

Şöyle ki, pek çok firma çok daha düşük masraflı olacağı gerekçesi ile bazı işleri evlerinde çalışan emek sahiplerine havale ediyor. Ev dekorları yapımı işi de bunlardan bir tanesi. Üstelik ev dekorları yapımı gelir sağlamasına ek olarak son derece keyifli de bir aktivite. Yani emek sahipleri bir yandan hoşça zaman geçirecek bir hobi edinmenin mutluluğunu yaşar iken öbür yandan ek gelir elde etmenin manevi huzur ile dolacaktır.

Ev Dekorları Yapımı İçin Gereken Malzemeler Nereden Bulunabilir?

Ev dekorları yapımı için gerekli olan malzeme aksi ayrıca belirtilmemiş ise firma tarafından bizzat emek sahibine gönderilecektir. Bu malzemeler pek çok zaman çuvallar ya da koliler vasıtası ile gelir. Bunun üzerine emek sahipleri el becerilerini kullanarak bu malzemelerden estetik ve zarif dekorlar meydana getirirler.

Normal şartlar altında bu gibi mamulleri kilo hesabı olarak ücretlendirmeye tabi tutmak pek mümkün olmadığından dolayı ev dekorları çoğunlukla adet hesabı olarak ücretlendirilecektir. Emek sahibi kendisine tanınmış olan süre içerisinde ev dekorlarını tamamlayarak firmaya yeniden teslim edecek ve bunun üzerine anlaştıkları parasını alacaktır. Ev dekorları yapımı işinde emek sahibi malzemelerin kendisine gönderilmesi ya da meydana getirilmiş olan mamullerin firmaya sunulması aşamalarında herhangi bir teslimat ücreti ile mükellef olmayacaktır.

Ev Dekorları Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Ev dekorları yaparak kazanılacak olan para tamamen emek sahibinin performansına ve kaç kişi ile çalıştığına bağlıdır. Şöyle ki, emek sahibi şayet evde pek çok kişi ile çalışmakta ise kendisine firma tarafından tanınmış olan sürenin neticesinde ürettiği mamul çok daha fazla olacaktır. Bundan dolayı da adet başına ücretlendirme gereği daha yüksek bir gelir elde edilebilecektir.

Evde Yapılacak Ev Dekorları İşi Nasıl Bulunur?

Evde ev dekorları yapmak için iş arayan pek çok firmanın genelde takip ettiği forum siteleri ve bloglar mevcuttur. Bu sitelerde ev dekorları yapımı iş ile ilgili iş tanıtımları yer alır. Yazının sonlarında doğru ise bu işi talep edecek olan kimselerin isimlerini ve iletişim bilgilerini yazının alt kısmına yorum olarak bırakmaları istenir. İşte firmalar da uygun görmeleri halinde bu iletişim bilgilerinden emek sahiplerine ulaşmak suretiyle anlaşmaya varacak, anlaşma sağlandıktan çok kısa bir süre sonra ise gerekli olan malzemeleri emek sahibine gönderecektir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

4 Yorumlar
 1. Aysun Erdem diyor

  Güzel sanatlar öğrencisiyim.İstanbulda yaşıyorum.Evde ek iş istiyorum.

 2. sevim diyor

  hayal gucum ve el becerim yuksektir.kendime bu konuda guveniyorum..umarim tercih edersiniz..muglada yasiyorum

 3. Meliha KESKİN diyor

  Trabzon Meydanda yaşıyorum. Hayal gücüme güveniyorum. Bu işi yapmak istiyorum

 4. Meryem diyor

  Istanbul sultanbeyli de oturuyorum evde ek iş yapmak istiyorum Grup lideriyim yardımcı olursanız seviniriz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku