Evde Ek İş Fikirleri

Evde Buzdolabı Süsü Yapımı

1
Buzdolabı süsü
Evde buzdolabı süsü yapımı işi

Evde ek iş denilince akla gelen ilk işlerden olan buzdolabı süsleri, buzdolabını çeşitli mıknatıslar yardımı ile süsleyen ev eşyası olarak tanımlanabilir. Buzdolabı süslerini çeşitli ev eşyaları ile yapmak mümkündür. Evde buzdolabı süsü yapımı için maden suyu ya da gazoz kapakları, mandallar ile yapılan süsler hakkında bilgi vermek doğru olacaktır.

Tahta Mandallar İle Buzdolabı Süsü

Tahta mandallar ile buzdolabı süsü için kullanılacak malzemeler;

– Mandal boyunda mıknatıs,

– Tahta mandal,

– Yapıştırıcı,

– Desen içeren kağıtlar,

– Boya ve fırça,

– Makas.

Bu malzemelerin hepsi tamamlandığı zaman buzdolabı süsü yapmaya başlanabilir. İlk önce mandallar kişinin kendi istediği renkler ile boyar ve kuruması için bekler. Ardından mandalın istenilen tarafına mıknatıs yapıştırıcı yardımı ile yapıştırılır. Bir başka tarafınaysa desen içeren kağıtlardan mandal boyuna göre parçalar keserek bu parçalar yine yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılır. Bütün bu kolay prosedürler uygulandıktan sonra evde buzdolabı süsü hazırlanmış oluyor. Bu süsler dolaba yapıştırılarak; not kağıtları tutturulabilir ya da özel anıları içeren fotoğraflar eklenebilir.

Maden ya da Gazoz Kapakları İle Buzdolabı Süsü Hazırlama

Maden kapakları ile yapılan süsleme çalışması oldukça basit ve pratiktir. Maden suyu kapakları için gereken malzemeler;

– Maden suyu ya da gazoz kapakları

– Yapıştırıcı,

– Boya ve fırça,

– Mıknatıs.

Maden suyu ya da gazoz kapakları ile beraber yapılan bu çalışma içerisinde yapılacak olan tek şek kapakların boyanması. Oldukça basit bir şekilde hazırlanan bu süs çeşidi içerisinde kapakların arkasına mıknatıs yapıştırıldığı zaman çalışma sona ermektedir. Yapımının basit olmasından ötürü kişi istediği şekli verebilir ya da hangi renk ile boyamak ister ise boyayarak mıknatıs ile birleştirerek buzdolabı süsleri süsü ortaya çıkabilir. İlk önce alınması gereken malzemeler bulunmaktadır. Bunları almak ya da temin etmek oldukça kolaydır. Boya çeşidi kişinin kendi isteğine göre değişebilir.

Mesela sulu boya ya da guaj boya türü kullanılabilir. Yapıştırıcı ile makas herkesin evinde bulunan ev malzemelerindendir. Malzemeler alındıktan hemen sonra kapakları boyayarak üstlerine çiçek, uğur böceği gibi desenler çizerek kapaklar hazır hale gelir. Kimi bireyler kapakları kerpeten yardımı ile açarak daha farklı şekiller verip buzdolabı süslerini hazırlayabilir. Aynı şekilde kerpeten yardımı ile kelebek şekli verilen gazoz ya da maden suyu kapakları ile bu çalışma yapılabilir. Ayrıca evde ek iş olarak ta yapılabilen buzdolabı süsleri yapımı işi çok zevkli bir iştir.

Örgü İle Buzdolabı Süsleri Hazırlama

Örgü ile buzdolabı süsleri hazırlamak o kadar kolay değildir. Çünkü herkes örgü yapamayabiliyor. Ancak örgü bilenler için bu fikir onların hoşlarına gidecektir. Örgü ile kelebek, uğur böceği, kız çocuğu, çiçek gibi birçok farklı örgü ile buzdolabı süsleri hazırlanır. Yapılması gereken tek şey farklı örgü iplikleri ile istenilen şeklin örülmesi. Ardından yapıştırıcı ve yuvarlak mıknatıslar ile bir araya getirmek. Süslerin büyüklüğü kişinin isteğine göre değişebilir. Böylece örgü ile de buzdolabı süsleri hazırlanabilir. Evde iş yapmak isteyen bayalar bu süsleri hazırlayarak internet ortamından buzdolabı süsü yapan firmalara rahatlıkla ulaşabilir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

1 yorum
  1. Nacide kocasarı diyor

    Eşime destek olmak için istiyorum çocuğum küçük olduğu için caliśamiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku