Evde Ek İş Fikirleri

Evden Çağrı Merkezi İşi

0

Evde çağrı merkezi işi ile para kazanma yolları çağrı merkezi hizmeti sektöründe çok değer verilen işlerde biridir. Çağrı merkezi çalışanı olmak için örgün bir eğitime gerek yoktur. Çağrı merkezi çalışanlarının çoğu becerilerini çalışma esnasında öğrenir ve giderek arttırır. Bağımsız olarak çalışan bir çağrı merkezi temsilcisi bu becerileri ile bilgi birikimin birleştirerek belirli bir müşteri tabanı oluşturarak devamlı işler alabilir.

Evde Çağrı Merkezi İşi İle Ek Gelir Elde Etmek
Evde Çağrı Merkezi İşi İle Ek Gelir Elde Etmek

Çağrı Merkezinde Çalışanların Görevleri

Finans çağrı merkezlerinde çalışanlar müşterilerinin finansal ürünleri ile ilgili işlerine yardımcı olur ve bankacılık politikaları ile ilgili soruları yanıtlar. Medikal gruplarda görev yapanlar ise müşterilerinin sigorta talebi süreçlerine yardımcı olur ve hasta hakları ile ilgili bilgilendirmede bulunur. Ürün satışı yapan firmaların çağrı merkezi çalışanları satışını yaptıkları ürünler ile ilgili gelen telefonları yanıtlar, şikayetlerle ilgilenir ve müşteriler ile ödemeleri hakkında görüşür.

Evde Çağrı Merkezi İşine Nasıl Başlanır?

1) Güvenilir bir telekom hizmetine sahip olmalısınız. Bağımsız temsilci olarak müşterilerle telefonda iletişim kuracağınız için müşteri tabanı oluşturmada yardımcı olacak hızda İnternet ve telefon hizmetine ihtiyaç duyarsınız.

2) Dikkatinizi dağılmayacağı bir çalışma alanına sahip olmalısınız. Bu işte başarılı olmayı hedefliyorsanız sesiz ve profesyonel bir çalışma ortamınız olmalıdır.

3) İş arama motorlarında bulunan çağrı merkezi işlerini araştırın.

4) Çağrı merkezi iş ilanlarında yer alan ücret oranı, görev tanımı, ödeme zaman çizelgesi, faturalandırma prosedürleri gibi çalışma şartlarının bulunduğu formları dikkatlice gözden geçirmeniz gerekir.

5) İlgili resmi kurumlara başvurarak ne yapmanız gerektiğini öğrenin. Evde çalışıyor olsanız bile resmi olarak yerine getirmeniz gereken prosedürler olabilir.

Evden Çağrı Merkezi İşine Başlamak İçin Gerekli Olanlar

1) İnternet kapasitesi hızlı ve hesap tablosu yapabilme özelliğine sahip son model dizüstü veya masaüstü bir bilgisayar.

2) İş gereksinimlerini karşılamak için Yazıcı ve Faks Makinesi.

3) Yüksek hızlı İnternet ve uzun mesafeli görüşme yapmak imkanına sahip sabit telefon hattı.

4) Yazı yazarken telefon görüşmesi yapmanızı sağlayacak standart bir kulaklık.

Diksiyonu düzgün olan ve evinde bu iş için gerekli ekipmanları sağlayabilen herkes bu işi yaparak ek bir gelir elde edebilir.

Bir önceki ek iş ilanımız Evde Bebek Bakıcılığı İşi başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku