Evde Ek İş Fikirleri

Evde ek iş : Doğal Çamaşır Suyu Yapımı

0

Özellikle bayanlar tarafından ev temizliğinde kullanılmakta olan çamaşır suyu, küçük işletmelerden büyük çaplı işletmelere kadar birçok alanda, tuvalet, banyo ve çamaşır temizliğinde kullanılmaktadır. Ancak çamaşır suyunun içerisinde yer alan zararlı kimyasal maddeler özellikle KOAH, nefes darlığı gibi bazı hastalıklara neden olmakta, ayrıca bu hastalığı taşıyan insanların hastalıklarının daha da artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bu kişiler çamaşır suyu kullanırken dikkatli olmak zorundadırlar. Bir başka yol ise hasta olan veya hasta olmayan herkesin yapabileceği ya da yapması gerektiği evde doğal yöntemlerle çamaşır suyu hazırlamasıdır.

Evde ek iş Doğal Çamaşır Suyu Yapımı
Evde ek iş Doğal Çamaşır Suyu Yapımı

Evde Doğal Çamaşır Suyu Nasıl Hazırlanır?

Doğal ya da organik diye tabir edilen çamaşır suyunu hazırlamak oldukça kolaydır. Gerekli malzemeler şunlardır:

Yarım su bardağı elma veya üzüm sirkesi,

Bir çorba kaşığı kadar limon,

Bir – bir buçuk fincan dolusu sirke,

Yarım su bardağı su,

Ve bütün bu malzemeleri karıştırdıktan sonra ortaya çıkan malzemeyi rahat kullanabilmek için gerekli olacak olan sprey şişesi.

Öncelikle bütün malzemeler bir kaba alınarak karıştırılır. Ardından dibi dayanıklı olan bir sprey şişesinin içerisine alınır. Oluşturulan karışım zararlı olmasa da sirke gibi keskin kokulara karşı hassasiyeti bulunan kişiler malzemeyi doğrudan solumamalıdır. Burada kullanılan oksijenli su ve limon çamaşırların beyazlamasını sağlarken, sirke de çamaşırlardaki veya lavabodaki kirlerin çıkmasını sağlayacaktır. Masrafı sıfıra yakın olan doğal çamaşır suyunu evde hazırladıktan sonra satarak ek gelir de elde edebilirsiniz.

Evde ek iş Doğal Çamaşır Suyunu Satarak Para Kazanma

Gerekli olan malzemeleri karıştırarak oluşturduğunuz doğal çamaşır suyundan para da kazanabilirsiniz. Bu ürünü çevrenize tanıtarak işe başlayabilirsiniz. Çevrenize satacağınız bu ürün, çevrenizdeki insanların arkadaşlarına yapacağı önerilerle birlikte bir süre sonra daha fazla satış yapmanızı sağlayacaktır.

Hazırladığınız organik ürünü satabilmeniz için sosyal medyayı da kullanabilirsiniz. Bunun için Facebook sayfası ya da İnstagram sayfası açabilirsiniz. Paralı reklamlar verip kısıtlı olan bütçenizi zorlamak yerine ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz bu mecraları da kullanabilirsiniz. Özellikle herkesin sık sık kullandığı İnstagram’da kişileri takip ederek ürününüz ile ilgili yapacağınız paylaşımlar, kısa sürede para kazanmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku