Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş Ceviz Kırma

11

Pek çok insan normal şartlar altında maaşının yetersiz olduğundan ya da geçim sıkıntısı çektiğinden, boş zamanı çok olmasına rağmen çalışacak bir iş bulamamasından yakınır. Oysa bu sorunun çözümü son derece basittir. Şöyle ki, pek çok firma sanayi vasıtası ile gerçekleştirmesinin mümkün olamayacağı üretimleri evlere ek iş olarak göndermektedir. Evde ceviz kırma işi de bunlardan bir tanesidir. Bu sayede başta ev hanımları olmak üzere ek gelir ihtiyaç duyan birçok insan evinden hiç ayrılmayarak firma tarafından gönderilmiş olan cevizleri kırıp teslim ederek ek gelir elde edebilir.

Evde ek iş Ceviz kırma işi
Ceviz Kırma İşi

İşin Neden Eve Gönderildiği ve Nasıl Yapıldığı

Evlere ek iş veren firmaların bu işleri evlere göndermesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi daha avantajlı ve daha karlı bir yol olarak görülmesidir. Gerçekten ceviz kırma işi fabrikada yapıldığı takdirde son derece masraflı olacaktır. Buna ek olarak ceviz kırma işinde gerekli olan cevizler emek sahibine çuvallar ile gönderilecektir. Bunun için emek sahibi pek çok zaman herhangi bir kargo ya da teslimat ücreti ödemek ile mükellef değildir. Cevizlerin belirlenen süre tamamlanmadan evvel emek sahibi tarafından kırılarak teslim edilmesi istenmektedir. Ancak elbette bu süre tamamlanmadan evvel de cevizler kırılacak olur ise teslim edilebilecek, hatta bu durumda firmanın takdiri daha yoğun şekilde kazanılmış olacaktır.

Ceviz Kırma İşi Zor mudur?

Ceviz kırma işi her ne kadar keyifli ve kolay gibi görünse de pek çok zaman çuvallarca ceviz kırılması icap edecektir. Hal böyle olunca da bu işin esasında son derece yorucu bir iş olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Buna ek olarak evde ceviz kırma işi yapıldıktan sonra şayet işi yapan aile evinde soba kullanmakta ise kırılmış olan cevizlerin kabuklarını yakacak olarak kullanması da mümkün hale geliyor. Ne de olsa firma yalnızca kırılmış olan cevizler ile ilgileniyor ve teslim alırken kilo hesabı olarak bunu inceliyor.

Bu İşten Ne Kadar Gelir Elde Edilebilir?

Evde ceviz kırma işinden elde edilecek olan muhtemel gelir son derece değişkendir. Şöyle ki, bu gelir işi yapan kişi sayısına ve yapılan iş miktarına göre farklılık arz edecektir. Gerçekten aynı evde pek çok kişinin de bu işi aynı anda yapması mümkündür. Öte yandan çalışılan firmaya göre de elde edilen kazanç şüphesiz ki değişkenlik arz edecektir. Ancak genel bir rakam ifade etmek icap ederse pek çok kez firmalar bir kilogram kırılmış ceviz için on lira civarı para teklif etmektedir. Bu rakam her ne kadar ilk bakışta pek de tatmin edici değilmiş gibi görünse dahi uzun süre çalışıldığı takdirde çok yüksek meblağların elde edilmesinin mümkün olduğunu anlamak da güç olmayacaktır. Gerçekten evde ceviz kırma işine başlandıktan bir süre sonra yorucu dahi olsa bu işe tamamıyla alışılmış olacak ve bu işi yapan kimseler çok kısa süre içerisinde gelirlerini kademeli olarak artırmaya başlayacaktır.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

11 Yorumlar
 1. Rabia GARİP diyor

  Merhaba. Evde ek is yapmak istiyorum ve ceviz kirma isini yapabilirim. Istediginiz zamana da yetistirebilirim. Ihtoyacim var lutfen geri donun.

 2. Yasemin diyor

  Kocaeli’nde yaşıyorum evde ek iş yapmak istiyorum.

 3. Elif diyor

  Kolay gelsin benimde bu işe ihtiyacım var ceviz kurabiliriz her türlü işi yapabilirim

 4. Remzi ufak diyor

  Bende evde her türlü iş yapanilirim

 5. Remziye diyor

  Merhaba her türlü paketleme ısı boncuk ısı ve cevız kırma ısınden dönüş yaparsanız sevinirim acil

 6. Hulya diyor

  Fethiye

 7. Hanife diyor

  Evde düğme paketleme işi istıyorum yardımcı olursanız sevinirim yaparım

 8. Esra diyor

  İstanbul küçükçekmecedeyim ben yapmak istiyorum

 9. Beyza diyor

  Acil ise ihtiyacim var tecrubeliyim seri ve titizim iyi kotu geri donus yaparsaniz sevinirim

 10. Büşra diyor

  Ankara Etimesgut evde bu işi yapmak istiorm

 11. Seher diyor

  Ankara beypazarı bu işi yaparım donus beklıyorum 51nigdeankara06@gmail.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku