Evde Ek İş Fikirleri

Evde Doğal Temizlik Ürünleri Yap Sat

0

Fabrikalarda üretilen ürünlerin içerisinde yer alan ve kanser gibi ağır hastalıklara neden olan maddeler nedeniyle insanlar evlerde üretilen ve doğal maddeler içeren temizlik ürünlerine yönelmektedirler. Bu temizlik ürünleri bazen ev hanımları tarafından bizzat üretilmekte bazense bu üretimi yapan kişilerden satın alınmaktadır.

Evde Doğal Temizlik Ürünleri Yap Sat
Evde Doğal Temizlik Ürünleri Yap Sat

Organik Temizlik Ürünü Nedir?

İçerisinde fabrikalarda üretilen maddeler yerine insanların gıda olarak da tükettiği bazı maddeler içeren ve kanser gibi hastalıklara neden olmayan temizlik ürünlerine doğal ya da organik temizlik ürünü denir. Organik temizlik ürünler fabrikalarda üretilenlerin aksine evlerde kolayca hazırlanabilmektedir.

Organik Temizlik Ürünleri Nasıl Hazırlanır?

Organik temizlik maddeleri dışarıda hazırlanarak satılabilmekle birlikte fiyatlar oldukça yüksek olduğu için kişiler evde hazırlama seçeneğine de başvurulmaktadır. Ayrıca kişiler sadece kendi ihtiyaçları için değil ek kazanç sağlamak için de evde temizlik ürünü üretimi yapmaktadır.

Evde çamaşır deterjanı, yumuşatıcı, diş macunu gibi ürünler yapılabilmektedir. Örneğin diş macunu yapımı için:

Üç çorba kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı

Üç çorba kaşığı kadar karbonat

Yirmi – yirmi beş damla kadar limon ya da nane yağı gerekmektedir.

Bu malzemeler karıştırılarak diş macunu kıvamı alması sağlanır. Organik diş macunu uzun bir süre bozulmadan kapalı kavanozlarda saklanabilir.

Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Doğal ürünlere çok fazla rağbet gösterilmesi sonucu ortaya çıkan doğal ürün pazarı herkesi bu pazara çekmektedir. Ürünler istenirse sadece kişinin çevresinde tanıdığı kişilere satılarak para kazanılabilir. Bu şekilde ürünlerin tanıtımları da yapılmış olur. Ve ürünler daha fazla kişiye ulaşabilir.

Ürün satışı yapmak için seçilebilecek bir diğer yol ise internet üzerinden tanıtım ve satış yapmaktır. İnstagram, Facebook ve Youtube gibi sosyal medya üzerinden açılan hesaplarla ürünlerin tanıtımı yapılabilmektedir. Ayrıca bu sistemler üzerinden iletişim bilgilerinizi yazabilir ve satış gerçekleştirilebilir. Ürünlerin satışının yapıldığı sosyal medya hesaplarının takipçi sayısının fazla olması da satışları artıran bir diğer etkendir. Bu sebeple takipçi sayısını artırmak için ilgili sitede reklamlar verilebilir. Bir başka seçenek de para ile başka kişilerden takipçi satın alınabilir.

Bir başka yol da organik ürünleri ticaret siteleri kurarak satmaktır.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku