Evde Ek İş Fikirleri

Evde Doğal Yumurta ile Para Kazanma Yolları

0

Dünyada kanser gibi hastalıkların çoğalması sebebiyle insanlar GDO olarak adlandırılan yapay ve katkılı gıdalardan uzak durarak doğal / organik diye tabir edilen doğal ortamlarda yetişen ve katkı maddesi bulunmayan besin maddelerine yönelmektedir. Organik peynir, organik süt, organik yoğurt gibi ürünlerin yanında organik yumurta satışı da satıcılara ciddi kârlar bırakmaktadır. Satıcılar fabrikalarda üretilen ürünlere karşı doğal ortamlarda yetişen doğal ürünler üretmeye başlamışlardır. Bu da piyasada farklı bir sektörün doğmasına yol açmıştır

Doğal Yumurta Nedir Nasıl Anlaşılır?

Doğal alanların azalmasıyla birlikte insanlar fabrikalarda üretilen tavuk yumurtalarını tüketmek zorunda kalmaktadır. Çünkü insanlar köylerden kente göç ederek ellerindeki doğal alanları kaybetmişlerdir. Tat, kalite ve vitamin bakımından daha zengin olan organik tavuk yumurtaları ise bu yüzden daha çok rağbet görmekte, daha fazla fiyatlara satılmaktadır.

Özellikle çocukların gelişimi için fabrikasyon ürünlere göre oldukça fazla vitamin içeren ve besin değeri yüksek olan organik yumurtalar satın almak isteyen tüketiciler, bu ürünleri almak için yüksek fiyatları gözden çıkarmaktadırlar.

Evde Doğal Yumurtadan Para Kazanmak Mümkün mü?

Doğal yumurta üretmek için öncelikle şehrin dışında ve sanayi merkezlerinden uzakta bir ortam seçilmelidir. Bunun nedeni hem tavukların zararlı maddelerden uzak tutulmasının gerekmesi hem de tavuk çiftliklerinin etrafa çok ağır kokular yayması yüzündendir. Kötü kokuların yayılmasını önlemek için çeşitli yöntemler olmakla birlikte küçük çaptaki işletmeler için bu yöntemlerin maliyetlerinin yüksek olması ve kokuların yayılması nedeniyle belediyeler tarafından cezai yaptırımlar bulunması nedeniyle çiftliklerin şehir dışına kurulması daha mantıklı olacaktır.

Tavukların besleneceği arazinin ayarlanmasından sonra tarlalara tavukların doğal yollardan beslenmesi için yonca gibi bitkiler ekilmelidir. Tavukların kümeslerde değil de bu arazinin için rahat bir şekilde gezmesi sağlanmalıdır. Bu yüzden tarlanın etrafına çit çekilmelidir. Büyük şirketler tarafından yapılan organik yumurta işi küçük işletmeciler tarafından da yapılabilmektedir. Bu yüzden bu işe atılmaktan korkulmamalıdır.

Evde Üretilen Doğal Yumurtalar Nerede Satılır?

Yetiştirilen organik yumurtalar kişiler çevresindeki tanıdıklarına ürünlerini önerip satabilecekleri gibi sosyal medya üzerinden ürünlerinin reklamlarını yaparak da satış gerçekleştirebilir. Ayrıca organik yumurta satan dükkanlarla anlaşarak da gelir sağlanabilmektedir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku