Evde Ek İş Fikirleri

Evden Pelüş Ayı Yapımı İşi

0
Evde ek gelir pelüş ayı işi
Evde Pelüş Ayı Yapımı İşi

El işleri kişilerin hayatlarında hobi olarak seçebilecekleri alternatif noktalardır. Evinizde bu yöntemle ek gelir sağlayabilir en azından kendi ihtiyaçlarınızı giderecek kadar ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde Pelüş Oyuncaklar İle Ek Gelir

Farklı olarak bir el sanatı edinmek istiyorsanız bu yöntem pelüş oyuncaklar üzerine olabilir. İlk etapta zorlanma ihtimaliniz olsa da yaptıkça ve emeğinizin karşılığını aldıkça bu işin üstesinden daha kolay geleceğinize inanacaksınız. Ortaya çıkan oyuncaklar kendi el emekleriniz olmasından dolayı da diğer eşyalara ve objelerden farklı olarak size daha değerli gelecektir. Hatta satmaya bile kıyamadıklarınız içerisinden çıkacaktır. Fakat ek gelir elde etmek isteyen ev hanımları kendi yaptıkları pelüş ayılar ile ek gelir elde edebiliyorlar.

Pelüş Ayı Nasıl Yapılır?

İlk defa yapacak biri için kalıp çıkarma işlemi oldukça zordur. Bu yüzden en kısa yolu ile sadece bir ayının resminden faydalanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapmak istediğiniz oyuncağın resmini bulmalısınız. Dikkat etmeniz gerek çıktısını alacağınız resmin net olmasıdır. Siyah beyaz olarak çıkarmanız da işinizi kolaylaştıracaktır. İstediğiniz resmi bulduktan sonra parça başına bir adet çıktı almalısınız. Zaten evde ek iş yapmak isteyen bayanlar bu zorluklarla başa çıkmanın bir yolunu bulacaklardır.

Örneğin ayının yüzü için kalıp çıkarmak istiyorsanız, bilgisayarda tek tek çizme şansınız yok ise baş kısmı için bir baskı, burun kalıbı için bir baskı ve göz için bir baskı şeklinde çıktı almalısınız. Bu şekilde istediğiniz parçaları keserek kalıp olarak kullanabilirsiniz. Dikiş paylarını da çizerken eklemeyi unutmamalısınız. Bu sayede hem istediğiniz ebatları yakalayabilir hem de muntazam kalıplar çıkarabilirsiniz. Sadece evde pelüş ayı yapımı işi için değil dilediğiniz her oyuncak için aynı tekniği kullanabilirsiniz. Bu yöntemle de bilgisayar çizimlerine ihtiyaç duymadan oyuncağınızı oluşturabilirsiniz.

Pelüş Oyuncak İçin Kullanılan Kumaşlar

Dilediğiniz kumaşı kullanabilirsiniz. Fakat çocuğun narin teni düşünüldüğünde pamuk içerikli kumaşların kullanılması daha sağlıklı olacaktır. Kumaş satış noktalarında polar, yumuşak kumaşlardan temin edebilirsiniz. Böylece hem çocuğunuz hem de siz rahat edeceksinizdir. Dikiş noktalarına geçiş sağlamadan önce teyelleme yöntemini kullanabilirsiniz. Hem dikerken kayma olmaz hem de düzgün dikişler elde etmiş olursunuz. Dikiş sonrasında iç malzemesinde boncuk elyaf, silikon elyaf ya da parça sünger kullanabilirsiniz. Fakat çok yumuşak olmasından yana değilseniz pamuk da tercih edebilirsiniz.

Pelüş Ayının Süslemesi

Her şey hazır ve sadece dış süslemesi kalmış ise, göz kısımlarında hazır tane gözlerden ya da düğmelerden kullanabilirsiniz. Boyun kısmına şık bir kurdele kullanabilirsiniz. Oyuncağınızın rengiyle uyumlu olarak desenli kurdelelerde kullanabilirsiniz. Yanak kısımlarına allık kullanarak hafif pembelik katabilirsiniz. Aynı yöntemi ayak tabanı ve avuç içlerine de uygulayabilirsiniz. Uygulayacağınız ekstra yöntemlerle ilgili olarak gözünüze hoş gelecek detaylar ekleyebilirisiniz. Detaylarla daha şık ve göz alıcı olan oyuncağınız satışa ve kullanıma hazırdır.

Yapılan Oyuncakların Pazarlama Teknikleri

Evinizdesiniz ve nereye satış yapacağınız konusunda bir fikriniz yoksa sosyal medyanın gücünden yararlanmalısınız. Size herhangi bir ödeme yükü yüklemeyen sosyal medya ile kazancınızı katlayabilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku