Evde Ek İş Fikirleri

Evde Almanca Çeviri Yapma İşi

1

Ülkemizde Almanca dil eğitimi sıkça verilmektedir. Fakat yine de Alman dilinde çeviri yapabilmek belli bir uzmanlık gerektirir. Eğer siz de bu dilde uzmanlaştığınızı düşünüyorsanız Almancadan Türkçeye hatta Almancadan İngilizceye ya da diğer dillere çeviriler yaparak aylık belli bir gelir miktarına ulaşabilirsiniz. Almanca, konuşma dili olarak pek çok Türk vatandaşın edindiği bir altın bileziktir fakat çeviri yaparken asıl önemli olan bu dili yazı ve okuma dilinde de kullanabilmektir. Bu yüzden eğer Almanca dil bilgisi seviyeniz iyi ise rahatlıkla tercüme yapabilirsiniz.

Evde ek iş almanca ceviri yaparak para kazan
Evde ek iş almanca ceviri yaparak para kazan

Tercüme Bürolarına Kayıt Olabilirsiniz

Dil seviyeniz yeterli ise yaşadığınız şehirde bulunan önde gelen çeviri bürolarına veya tercüme merkezlerine başvuru yaparak bu dilde çeviriler yapmaya başlayabilirsiniz. Tercüme büroları yarı zamanlı ya da tam zamanlı tercüman ihtiyacı sahibi bürolardır. Bu sebepten bu işlevdeki bürolarda tam zamanlı ve daimi bir maaş ile de çalışabilirsiniz. Tercüme büroları sayesinde Almanca yeminli tercüman olabilir ve çeşitli resmi yerlerde görev alabilirsiniz. Almanca tercümesi İngilizce tercümesine oranla daha yüksek fiyatlı işler sunmaktadır.

Kendi Tercümanlık İşinizi Kendiniz Kurabilirsiniz

Eğer yeterli bir Almanca dil bilgisine sahipseniz bu alanda kendi işinizi de kurabilirsiniz. Bu opsiyon genelde ofis ortamında ve bir üste bağlı kalarak çalışmayı tercih etmeyen kişiler tarafından rağbet görmektedir. Siz de daha rahat bir ortamda çalışmak ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız bu şekilde çalışmayı tercih edebilirsiniz. Almanca seviyenizin ve örnek çeviri metinlerinizin yer aldığı bir web sitesi kurarak bu site vasıtası ile kendi tanıtımınızı da yapabilirsiniz.

İnternet Siteleri Vasıtası İle Almanca Çeviri Yapabilirsiniz

İnternet çağı özellikle freelance olarak çalışmak isteyen kişilere çeşitli opsiyonlar sunmaktadır. Siz de bazı internet siteleri sayesinde Almanca çeviri işleri alabilirsiniz. Bu hususta yapmanız gereken tek şey güvenilir bir tercüme sitesi bularak siteye kayıt olmak ve Almanca tercüme işlerinden alarak dilediğiniz ortamda freelance çalışmaktır. İnternet siteleri aracılığı ile alacağınız işlerde bazı sitelerin sizden komisyon istemesi olası bir durumdur. Fakat bu komisyon genelde cuzi bir miktardan oluşmaktadır.

Bir önceki ek iş ilanımız Evde Bebek Bakıcılığı İşi başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

1 yorum
 1. Hatice Özkök diyor

  Merhaba,
  Hatice ben ve 35 yaşındayım. Bir sene evvel evlenerek istanbula yerleştim. Avusturya doğumluyum. Dolayısı ile yazılı ve sözlü anadil seviyesinde almanca dil bilgisine sahibim.
  Hafta içi avusturya kökenli bir iş yerinde çalışmaktayım. Hafta sonlarımı ve hafta içi akşamlarımı kazanca çevirmek istiyorum. Tarafıma geri dönüş olursa çok sevinirim.
  Teşekkürler
  Hatice Özkök

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku