Evde Ek İş Fikirleri

Balık Üreterek Evde Ek Gelir Elde Etmek

0

Balık Üreterek Evde Ek Gelir Elde Etmek

Evde balık üreterek hem iş sahibi olabilirsiniz aynı zamanda çok belirgin kazanımlar elde edebilirsiniz. Balık üretiminde bulunarak aylık yaklaşık olarak 500 ile 1000 Türk lirası aralığında bir kazanç sağlamış olabilirsiniz.
Evde Ek İş Balık Üreterek Evde Ek Gelir Elde Etmek
 Balık Üreterek Evde Ek Gelir Elde Etmek

Evde Balık Nasıl Üretilir?

Evde balık üretiminde bulunurken ilk olarak balığın cinsine önemle yaklaşmalısınız. Zira insanlar her çeşit balığı satın almaktansa daha dikkat çeken, renkli balıklar satın almaya daha fazla dikkat ederler. Bundan dolayı daha ilgi toplayıcı balıklar üretiminde bulunmaya çalışın. Yalnızca bir balık çeşiti de üretmeyin. Zira ne kadar tür o denli çok kazanım demektir. Her ekonomiye uygun balık üretimi oldukça mühimdir. Çünkü kimi insanlar fazla balık alarak az nakit ödemeyi isteyeceklerinden ötürü sizlerde müşterilerinizin ekonomik kazancına hitap edebilecek balık üretiminde bulunmalısınız.

Bunların haricinde balıklar naif hayvanlardır. Her balık türü aynı akvaryum içinde yaşayamaz. Bundan dolayı bu işi gerçekleştireceksiniz birden çok akvaryum bulunmalıdır. Başkaca sıcaklık ayarları da oldukça önemlidir. Zira kimi balıklar olağandan sıcak su içinde yaşarken kimileri daha soğuk su içinde yaşayabilmektedir. Dolayısıyla balık üretiminde bulunacaksanız iyi bir inceleme içine girilmesi gerekir. Çünkü belirli bir miktar ödeyip alınan balıklar bir hafta kadar kısa süreçte öldürebilirsiniz. Bunların haricinde suyun tuzluluk seviyesi oldukça mühimdir. Balıkların pek çoğu temiz aynı zamanda tuzlu su içerisinde yaşamayı sevmekteler. Bunlar benzeri pek çok inceleme yapılması gerekli olan hususlar vardır.

Evde Ürettiğiniz Balıkları Nasıl Satacaksınız?

Evde üretmiş olunan balıkların satışını yapmak adına çok iyi bir tanıtıma ihtiyacınız var. Bunlardan birincisi tavsiye olarak sosyal medya hesaplarından akvaryumların fotoğrafı çekip paylaşımda bulunarak kişilerin ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Böylece insanlar artık sizlerin bu iş kolu ile meşgul olduğunuzu fark eder ve kendilerinin gereksinimi olmasa dahi balık arayışında olan bireylere sizleri tavsiye ederek satış yapmanıza yardımcı olur. Başkaca etrafınızda yer alan petshop benzeri mekanlara üretmiş olduğunuz balıkları satıp daha fazla iyi kazanımlar elde edilebilir. Başkaca bu işi yapan şirketlerle anlaşma yaparak üretilen balıkları sistemli bir biçimde satışı yapılabilir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku