Evde Ek İş Fikirleri

Evde Bileklik İşi Yapmanın Yolları

69

Evde iş yaparak ek gelir kazanmak isteyen birçok kişi için birçok ek gelir seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekleri kazanç miktarına, kolaylığına ve süresine göre değerlendiren kişilerin en fazla tercih ettikleri ek gelir seçeneği ise evde bileklik yapma işidir. Oldukça eğlenceli olan bu iş aynı oranda da kazanç sağlamaktadır. Ayrıca büyük bir el becerisi gerektiren bu iş için büyük bir özveri gerektirir.

Evde Ek İş Bileklik İşi Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Ek İş Bileklik İşi Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Evde Bileklik İşi Nasıl Yapılır?

Bileklik işinin yapımında en önemli unsur tasarımdır. Klasik olmayan ve tasarımları diğer bilekliklerden farklı olan bileklerin satışı da kolay olmaktadır. Bir ip ve boncuklar ile yapılan bilekliklerin yapımı gayet basittir. Ancak satışı için bunların dışında farklı da olması gerektiğinden kişilerin bu bileklikleri yaparken hayal güçlerini kullanmaları gerekmektedir. .Çünkü bir süs nesnesi olan bileklikler alıcıların görselliği açısından önemlidir.

Bileklik Yaparak Ne Kadar Kazanabilirim?

Evlerinde uzun zahmetlere katlanarak yapılan bilekliklerin ne kişilere ne kadar kazanç sağlayacağı konusu en çok merak edilen konudur. Sadece ip ve boncuk ile yapılan bilekliklerin maliyeti çok azdır. Ancak el emeği olması nedeni ile değerlidir. 1 TL maliyeti bulunan bu bileklikleri ortalama 5 TL’ye satmak mümkündür. Satıcısına 5 katı gelir elde ettiren bu bilekliklerden günde 10 tane satıldığında aylık 1200 TL ek gelir getirmektedir. Hiç azımsanmayacak kadar çok olan bu ek gelir günden güne popülerliğini arttırmaktadır.

Yaptığım Bileklikleri Nerelere Satabilirim?

Evde bileklik yapma işini kişiler satış pazarının da fazla olması nedeni ile de tercih ederler. Büyük zahmete girerek yaptıkları bilekliklerin satılacağı konusunda endişe yaşanmaması kişilerin işlerini severek yapmalarını sağlamaktadır. Yapılan bileklikler yakın akraba, eş ve dostlara satılabilinir. Ayrıca bu bileklikleri takı satan dükkanlara da satmak mümkündür. Bu takıları internet ortamında sitelerinden satan birçok firmada bulunmaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçildiğinde bu sitelerde bileklikleri uygun bir fiyata alıp üzerinde kendileri de ek bir ücret katarak satarlar. Bunların dışında da kişiler sosyal medya platformunda hesaplar açarak da yaptıkları bileklikleri kısa sürede satma şansına sahip olurlar.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

69 Yorumlar
 1. Perihan Başbuğ diyor

  Evde ek iş yapmak istiyorum lütfen yardımcı olun

 2. ibrahim Kargi diyor

  Ben corum ili iskilip ilcesimdenim eger irtibata gecercesiniz bu ilcede beraber calisabiliriz yuksek potansiyelli bir yer burasi

 3. Mizgin diyor

  Isı bende istiyorum İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum

 4. emine diyor

  ben de is istiyorum cok iyi calisirim

 5. Selma Altınok diyor

  Merhaba kayseri bilgi alabilirmiyim

 6. Zeynep Yılmaz diyor

  adım zeynep antalyada yaşıyorum

 7. Gaye diyor

  Tekirdağ merkez oturuyorum bu işi yapabilirim

 8. Merve diyor

  Merhaba ankara etimesgutta yasiyorum bu isi yapabilicegimden eminim ulasirsaniz sevinirim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku