Evde Ek İş Fikirleri

Cam Gravür işi Yaparak Ek Gelir Elde Etme

0

Cam gravür işi el kabiliyeti ve yaratıcılık gerektiren bir sanat işidir. Cam bir nesne üzerine önceden oluşturduğunuz bir şablonun cam kesme aletleri ile aktarılması ya da çizilmesi durumuna denilir. Bu her ne kadar yetenek isteyen bir sanat gibi görünse de az da olsa el kabiliyetiniz varsa cam gravür işini öğrenebilirsiniz. Bu sayede de evinizde cam gravür işlemeleri yaparak para kazanabilirsiniz.

Evde Ek iş Cam Gravür işi Yaparak Ek Gelir Elde Etme
Cam Gravür işi Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Cam Gravür İşini Nasıl Yapabilirsiniz?

Evinizde bulunan düz herhangi bir cam materyal üzerine cam gravür işlemeleri uygulayabilmeniz hayli mümkündür. Bunun için cam bir yüzeyin dışında cam kesme aletlerine de ihtiyacınız vardır. Şablon kesme makinesi olarak da geçen bu aletlere hobi mağazalarından ya da internet üzerinden sipariş vererek ulaşabilirsiniz. Malzemelerinizi tamamladıktan sonra yapmanız gereken hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza dayalı bir şablon oluşturmak ya da önceden beğendiğiniz bir figürü ya da deseni cam yüzey üzerine kopya etmektir. Bu işlem tamamlandıktan sonra da cam kesme aletleriniz ile kopya ettiğiniz şablonun üzerinden geçerek, şablonun cam yüzey üzerine işlenmesini sağlayabilirsiniz.

Cam gravür sanatı zamanla el alışkanlığı kazanacağınız bir sanattır. Bu yüzden evinizde mesai harcayarak işlerinizi geliştirebilir ve aylık kazançlar elde edebilirsiniz. Bu sayede bir yandan yaratıcılığınız gelişirken bir diğer yandan da ek bir gelir elde edebileceğiniz bir altın bilezik elde etmiş olursunuz.

İşlerinizi Nasıl Satabilirsiniz?

Cam gravür işlemeli ürünler oldukça rağbet görmektedir. Cam zaten en sık kullanılan materyallerden biridir. Bu yüzden hiç zorlanmadan evinizde yaptığınız cam gravür işlerinizi satabilirsiniz. Ürünlerinizin tanıtımını yaparak çevre edinebilir ve bunun aracılığı ile çeşitli sanat ya da zücaciye dükkanlarıyla anlaşarak ürünlerinizin bu dükkanlarda satışa sunulmasını sağlayabilirsiniz. Bu tür hizmet veren butik dükkanlar sizin adınıza cam gravür işlerinizin satışını yapacaklardır.

Bir diğer opsiyon ise internet aracılığı ile evinizde yaptığınız cam gravür işlerinizi satışa çıkartmak olacaktır. Bunun için de belli başlı güvenilir sanat ürünleri satan internet siteleri ile anlaşabilir ya da kendiniz bir web sitesi oluşturarak ürünlerinizi buradan satabilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku