Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek iş Süs Çiçeği Yapımı

2

Geçim sıkıntısının artması nedeni ile ev hanımları ek gelir sağlamak için evlerinde çocuklarını ihmal etmeden para kazanmanın yollarını arıyorlar. Bir çok insan bunu gerçekleştirmek için farklı yöntemler deniyor. Araştırıldığında ilgi ve yeteneğe göre çeşitli iş imkanları ortaya çıkmaktadır. Evde çiçek yapmak da bu iş imkanlarından birisidir. Çiçek yapımı eğlendirici olduğu kadar severek yapılabilecek ve para kazandıracak bir uğraşı olarak çok rağbet görmektedir. Özellikle bahar aylarında çiçek girmeyen ev yok gibidir. Çiçek, hem göze hem de ruha hitap ettiği için yapma ya da canlı olsun bir çok insan tarafından alınarak evlerin en güzel köşesinde yerini almaktadır.

Evde Ek iş Çiçek Yaparak Ek Gelir Elde Etme
Evde Ek iş Çiçek Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Evde Çiçek Yapmak Zor Mudur?

Çiçek yapımı öğrenildiğinde ve yapımına alışıldığında hiç de zor olmadığı ortaya çıkmaktadır. Önce kullanılacak malzemeleri temin etmek gerekir. Ekonomik olması için toptancıdan alınması gereken çiçek modellerine ihtiyaç vardır. Daha sonra çeşitli türde vazolar alınmalıdır. Bu vazolar kil, tahta ve plastik olabilir. Kil vazoları küçük çiçek yapımında kullanmak ekonomik açıdan doğru olmaz. Önce vazoların içine beyaz eşyacılardan temin edebileceğiniz köpükler koymalısınız. Çiçeğin etrafı farklı renklerde tüllerle de süslenebilir. Daha sonra eldeki malzemelerle, internetten de fikir alınarak çeşitli şekillerde çiçek kombinasyonları oluşturulabilir.

Evde Yapılan Çiçekler Nasıl Satılır?

Öncelikle yapılan çiçeklerin fotoğrafını çekmek gerekir. Daha sonra bu fotoğrafları internet ortamında açılan sayfalarda paylaşarak tanıdıkları durumdan haberdar etmelidir. Sayfayı güncel tutmak için en az haftada bir gün yeni bir fotoğraf paylaşmak doğru olur. Bunun dışında çiçekçi dükkanları ile anlaşarak da ortak bir iş yapılabilir. Sektörde yer alan bazı firmalar özellikle çiçek yapımı işinde ev hanımlarını tercih etmektedir. Malzemeleri de bu firmalar temin ederek yapılan çiçek sayısı kadar el emeği ücreti vermektedir. Düzenli bir kazanç imkanı sağlaması açısından bu yöntem de değerlendirilebilir. İki yöntem de karşılaştırıldığında birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları vardır. İlk yöntemde uzun vadede başarının artma ihtimali yüksek olmasına rağmen, diğer yöntemde çok çalışılsa da kazanılacak para çok artmayacaktır.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

2 Yorumlar
  1. Ömer sen diyor

    Ise ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

  2. Remziye diyor

    Evde ek iş olarak yapmak istiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku