Evde Ek İş Fikirleri

Evde Canlı Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

1

Evinizde rahatça yapabileceğiniz ek iş olanaklarından biri de canlı çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanmaktır. Bu iş yalnızca gelir elde etmek adına değil sizi mutlu eden bir aktivite olmanın da özelliğini taşır. Çiçek yetiştirip büyütmenin ruhsal anlamda da oldukça büyük getirileri bulunmaktadır. Bu yazıda evinizde canlı çiçek yetiştirerek nasıl para kazanacağınız konusunda bilgiler bulabilirsiniz.

Evde Ek İş Canlı Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Ek İş Canlı Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Çiçek Yetiştirilecek Ortamın Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Canlı çiçek yetiştirmek huzur verici olduğu kadar bir takım sorumluluklar da gerektirir. Öncelikle yetiştirmeye başladığınız çiçeğin cinsi ve özelliklerine göre oda sıcaklığını ve ortamı ayarlamanız gereklidir. Örneğin güneş seven çiçekler yetiştiriyorsanız mutlaka balkon ya da cam kenarlarını kullanmanız gereklidir. Bu özellikteki çiçekler için ideal olan güneşli ortamı sağladığınızdan emin olmalısınız.

Bazı çiçekler haftada 2-3 kez sulanmak isterken kaktüs ve türevi çiçekler ise hemen hemen ayda 1 kez sulanma ihtiyacı ister. Bazı çiçekler ise aylık 2 kez sulamanın yeterli olduğu çiçek türleridir. Bu yüzden yetiştireceğiniz çiçeğin cinsine göre sulama takvimi oluşturmanız gerekir. Eğer kış aylarında çiçek yetiştirip gelir elde etmeyi planladıysanız çiçeklerin kış güneşine doğrudan maruz kalmaması gerektiğinin de bilincinde olmalısınız. Kış aylarında yansıyan güneş ışınları bitkilere zarar verici bir özellik taşımaktadır. Bu yüzden kışın yetiştirdiğiniz çiçekleri cam kenarında çok bırakmamanız tavsiye edilir.

Evde Yetiştirdiğiniz Çiçekleri Hangi Ortamlarda Satabilirsiniz?

Eğer evinizde yetiştirdiğiniz çiçekleri satarak bir ek gelir elde etmek istiyorsanız bunun için bazı sosyal medya hesapları açarak çiçeklerinizi ve kendinizi tanıtan içerikler ekleyebilirsiniz. Bu sayede geniş kitlelere ulaşabilir ve hesaplarınız aracılığı ile satışlar yapabilirsiniz. Canlı çiçekler pek çok kişi tarafından rağbet gören bakımı kolay ve zevkli hediyelik eşyalar olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden evinizde canlı çiçek yetiştirip satışını da oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bir diğer satış alternatifi olarak da bazı butik çiçek dükkanlarını düşünebilirsiniz. Oturduğunuz muhite yakın butik çiçekçiler ile belli bir komisyon karşılığında anlaşarak evinizde yetiştirip bakımını yaptığınız canlı çiçeklerinize kolay yoldan müşteri bulabilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız Evde Bebek Bakıcılığı İşi 2021 başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

1 yorum
  1. Fatma diyor

    İşle ilgili bilgi verme şansınız varmı evden kazanç sağlamak istiyorum.
    Bilgi için 0532 161 85 97 bu numaradan bana ulaşabilirsiniz. Fatma

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku