Evde Ek İş Fikirleri

Evde ek iş : Çocuk Kitabı Yazarlığı

0

Çocuk kitabı yazmak hem yaratıcılığınızı arttıran hem de sizi keyiflendiren bir uğraş olabilir. Aynı zamanda bu tarz kitaplar yazarak para da kazanabilirsiniz. Bunun için kuvvetli bir hayal gücüne ve yaratıcı yazarlık yeteneğine ihtiyacınız vardır. Yazarlık yapmak için yavaş yavaş kendinizi geliştirebilir ve çocuk kitapları yazarak gelir elde edebilirsiniz. Bu para kazanma yöntemi sizin girişkenliğiniz ve çabanız ile de oldukça bağlantılıdır. Çünkü sıfırdan piyasaya atılmış bir yazar olarak öncelikle tanınmanız gereklidir.

Kitabınızın Tanıtımını Yapmanız Oldukça Önemli

Çocuk kitapları ekstra sorumluluk ve hayal gücü isteyen kitaplardır. Çocuklara hitap eden bu türden kitaplar pedagojik açıdan da uygun bir dilde ve konuda yazılmalıdır. Eğer kitabınız bu kriterleri karşılıyorsa geriye kitabınızın satışını yapmanız kalıyor bunun için de öncelikle kendinizin ve kitabınızın tanıtımını yapmanız gerekmektedir.

İnternet Üzerinden Tanıtım Ve Satış Yapmak

İnternet üzerinden tasarımlarınızın, üretimleriniz ve hatta yazmış olduğunuz çocuk kitaplarının tanıtım ve satışını yapabilmektesiniz. Bunun için yeni yazar ve sanatçılar sosyal medya hesapları üzerinden eserlerinin tanıtımını yapmakta ve daha fazla kitleye ulaşmaya çalışmaktadır. İnternet ve sosyal medya aracılığı ile eserlerinizin reklamını yapmak da oldukça kolaydır. Ücretsiz olarak hesap açabilir ya da kendinizi ve eserlerinizi anlatan bir web sitesi tasarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir Youtube kanalı açarak hem kitabınızı tanıtabilir hem de satışını yapabilirsiniz. Abone ve takipçi sayınızı arttırarak daha geniş kitlelere de ulaşabilirsiniz.

Okullar Ve Fuarlar Vesilesi İle Satış Yapabilirsiniz

Ülkemizde okul öncesi ve ilk okul çocuklarını ilgilendiren pek çok etkinlik ve fuarlar düzenlenmektedir. Siz de çocuk kitabınızın tanıtımını ve satışını bu gibi etkinliklerde yer alarak yapabilirsiniz. Bazı özel okullar ve kreşler de yılda birkaç kez çocuklara yönelik etkinlikler gerçekleştirmekte ve bu etkinlikler ile özellikle bilinçli velilere ulaşabilmektedir. Siz de kitabınızın satışını bu gibi ortamlarda veliler ile tanışıp konuşarak yapabilirsiniz. Bu yüzden girişken olmalı, kendinizi ve kitabınızı iyi tanıtmalısınız.

Yeterince tanınan bir çocuk kitabı yazarı olduktan sonrasında ise hem elde ettiğiniz gelirin hem de işinizin eğlenceli kısmının keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku