Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ders Vererek Gelir Elde Etmek

0

Pek çok şekilde ek gelir elde edip para kazanabileceğiniz gibi şayet yeterli donanıma sahipseniz evde ders vererek de ek ya da daimi gelir elde etmiş olabilirsiniz. Özellikle öğrenciler ya da emekli öğretmenler tarafından tercih edilen bu gelir getiren yöntemi sağlayabileceğiniz pek çok platform da bulunmaktadır. Bu yazıda evden ders vererek nasıl kazanacağınızdan bahsettik.

Evde Ek iş Ders Vererek Ek Gelir Elde Etmek
Evde Ek iş Ders Vererek Ek Gelir Elde Etmek

 Online Ders Verme Sitelerine Başvuru Yapabilirsiniz

İnternet üzerinden çeşitli ders verme sitesine kayıt olarak sisteme giriş yapan öğrenci ya da velilerin sizi seçmesi durumunda evinizde ders vermeye başlayabilirsiniz. Bu tür siteler siz ve öğrenciniz arasında bir köprü görevi görmektedir. Bu sayede donanımlı olduğunuz alanları ve iletişim bilgilerinizi vererek ders almak isteyen öğrenciler ile görüşebilirsiniz. Bazı site yönetimleri sizi atamakla görevlidirler. Böyle bir durumda da site yönetimi vereceğiniz dersten komisyon alma hakkına sahip olmaktadır. Genelde cuzi bir miktar olan bu komisyon kazancınızın küçük bir kısmını etkilemektedir.

Bunun dışında yalnızca köprü vazifesi oluşturan ve herhangi bir komisyon talep etmeyen ders verme siteleri de mevcuttur. Bu yüzden site kurallarını dikkatlice okumanızda fayda vardır.

 Kendi İlanınızı Kendiniz Oluşturabilirsiniz

Eğer herhangi bir online ders verme sitesi ile çalışmayı tercih etmezseniz kendi ders verme ilanınızı kolay yollardan kendiniz de açabilirsiniz. Bunun için kendinizi ve verebileceğiniz dersleri anlatan bir yazı ya da afiş hazırlayabilir bunları çeşitli sosyal medya mecralarında yayınlayabilirsiniz. Hatta kolay yollu web sitesi hazırlama programlarını kullanarak kendi adınıza tanıtıcı bir web sitesi hazırlamanız da mümkün.

 Evden Online Olarak Ders Verebilirsiniz

Çağımızın en çok kullanılan araçlarından biri olan internet sayesinde kendi hazırladığınız ders videolarını çeşitli video yayınlama sitelerinde paylaşabilirsiniz. Dilerseniz Google Adsense ile çok tıklanan videolarınıza reklam alabilirsiniz. Ev ortamınızda internet bağlantınız ve bilgisayarınızı kullanarak çok farklı alanlarda ve içeriklerde ders videoları çekerek bunları Youtube kanalınızda yayınlayabilirsiniz. Bu sayede abone sayınızı arttırıp tıklandığınız ve izlendiğiniz süre bazında kazançlar elde edebilirsiniz. Böylece kısa sürede kazanç elde edip verdiğiniz derslerden pek çok kişinin yararlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız Evde Bebek Bakıcılığı İşi başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku