Evde Ek İş Fikirleri

Evde Dondurma İşi ile Ek Gelir Elde Etmek

0

Yaşam koşullarının zor olması dolayısıyla insanların kazanmış oldukları paralar ihtiyaçlarını karşılamaya yetmemektedir. Bu amaçla işleri dışında da farklı ek gelir getiren işler yapmak mecburiyetindedir. Bunun dışında ev hanımları da bu türden işler yaparak boş zamanlarını değerlendirmek ve aile bütçesine destek olmaktadır. Bu amaçla yapılabilecek en kolay işlerin başında evde dondurma işi ve yapılacak diğer ek işler gelmektedir.

Evde Ek iş Dondurma Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Ek iş Dondurma Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Evde Yapılacak Ek İşler

Özellikle ev hanımları boş zamanlarını değerlendirmek için birçok ek gelir getirici işler yapabilir. Bu işlerin başında mutfaklarının bir köşesinde bir gıda ürünü üretmek gelmektedir. Gerek zevkli bir iş olması gerekse de gıdaya duyulan ihtiyacın her geçen gün artması nedeniyle gıdaların satışının her zaman kolay ve hızlı olmasıdır. Söz konusu gıdalar içerisinde insanlar tarafından sevilerek tüketilen bir ürün olan dondurma ilk sırada yer almaktadır. Evde dondurma yapımının çok zor olmamasının yanında talebinin de çok olması bu ürünü emsallerinden daha avantajlı hale getirmektedir.

Dondurma Yapımı

Dondurma, sade, kakaolu veya meyveli çeşitleri ile birçok farklı şekilde üretilebilir. Bu amaçla dondurma üretimi için frezer adı verilen ve dondurmanın soğutulup dondurma özelliğini kazandığı bir makine gereklidir. Söz konusu makine teknoloji marketlerinden rahatlıkla temin edilebilecek olup 3 litrelik kapasitesi olan bir makine günlük üretim için uygundur. Dondurma yapmak için öncelikle miks hazırlanır. Miks için şeker, süt, vanilya, stabilizer madde, emülsifiyer madde, süt yağı gibi bileşenler toplam kuru maddesi % 38 olacak şekilde bir kaba alınır. Daha sonra bu miks, dondurma makinesine boşaltılır. Makinenin çıkışından sonra hazır hale gelmesi için bir derin dondurucuda sertleşmesi için 18 saat bekletilir.

Dondurmanın Satış İşlemi

Sertleştirme işleminden sonra hazır hale gelen dondurma paketlenerek satış yapılabilir. Paket halindeki dondurmanın birçok satış yöntemi vardır. Perakende olarak seyyar tezgahlarda satılabilir ancak tezgahta soğutma masraflarının fazla olması nedeniyle ekstra maliyet olacaktır. Bunun dışında bir market, pastahane veya kafede satış yerleri arasındadır. Bu tür satış yerlerine toptan olarak satışı yapıldığı için kar marjı yüksek olacak ve gelir seviyesi artacaktır.

Bir önceki ek iş ilanımız Evde Bebek Bakıcılığı İşi 2021 başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku