Evde Ek İş Fikirleri

Evde E-Kitap Yazarlığı İşi

0

Bir çok kişi yetenekleri, beceri alanları ya da ilgi alanları doğrultusunda bir takım ek işler yaparak ya aile bütçelerinde ciddi manada katkı yapmanın peşindedir ya da ekstra ihtiyaçlarını karşılamak adına para kazanmak istemektedir. Bu yüzden evde ek iş yaparak para kazanma mevzusu giderek popüler hale gelmekte ve taleplileri günden güne artış göstermektedir. Evde yapılan ek işlerin bir çok türü bulunmaktadır. Bunlardan biri de evde e-kitap yazarak kazanç sağlamaktadır. Eğer ki sizinde yazı yazmak gibi bir hobiniz ya da yeteneğiniz varsa evde internetten e-kitap yazarak çok ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

Evde Ek iş E Kitap Yazarak Ek Gelir Elde Etmek
Evde E-Kitap Yazarak Ek Gelir Elde Etmek

Evde E-Kitap Yazarak Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

Evde e-kitap yazarak kazanacağınız aylık ortalama ücret performansınıza ve yaratıcılığınıza göre değişmektedir. Ancak bu işi hakkıyla yapan bir insan ortalama aylık kazancı ortalama bir asgari ücrete eş değer olmaktadır. Ancak bu işi ek iş değil de yaptığınız bir iş olarak görür profesyonel olarak e-kitap yazma işini gerçekleştirirseniz, ayda 5000 – 10000 arasında ücretler kazanabilirsiniz. Evde e-kitap yazarken ilgi duyduğunuz ya da uzmanı olduğunuz bir alanda yazımlar yapmak size fayda sağlayacaktır. Yazdığınız e-kitap fiyatının satış fiyatını internet ortamı üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Bugün bir çok e-kitabın fiyatları 10 – 90 tl arasında değişmektedir.

Evde E-Kitap Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde e-kitap yazarak para kazanma işi aslında oldukça basit bir işlemdir. Tek ihtiyacınız olan biraz yetenek ve yaratıcı bir bakış açısıdır. Ancak bu işi gerçekleştirirken elbette ki dikkat etmeniz hususlar bulunmaktadır. Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu nasıl bir kitap yazacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise içeriğini oluşturduğunuz kitabı ne kadar bir fiyata satışa sunacağınız konusudur. Diğer bir yandan e-kitap yazımında kullandığınız dilin ilgi çekici ve okuyucu tarafından anlaşılır ve akıcı bulunması çok önemli bir konudur. Bu üç hususa dikkat edip sağlıklı bir içerik oluşturursanız siz evde e-kitap yazarak ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Aksi bir durumda akıcı olmayan anlaşılması zor ve konu olarak kaotik olan e-kitapların satışları çok düşük olmakla birlikte tatmin edici kazançlar sağlamamaktadır.

Bir önceki ek iş ilanımız Evde Bebek Bakıcılığı İşi başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku