Evde Ek İş Fikirleri

Evde Emoji Yastık Yapımı İşi

3

Evde ek is yapmak dar gelirli aileler ve dar gelirli bireyler için en büyük hayallerden bir tanesidir. Ancak firmalar tarafından daha düşük maliyetli olması açısından evlere verilen ek işler bu hayali gerçek yapmaya yetiyor. Şöyle ki, sanayi üretimi gerçekleştirdiği zaman son derece yüksek maliyetlerin söz konusu olduğu mamulleri ilgili kurum ve kuruluşlar evlere göndermek ve bizzat el emeğiyle yapılmasını sağlamak suretiyle çok daha ucuza mal edebiliyor. Aynı zamanda bundan bir ek gelir kapısı olarak emek sahipleri de istifade etme fırsatı buluyor. Bu ek işler arasında son dönemlerde en popüler hale gelmiş olanlardan bir tanesi ise emoji yastık yapımı. Emoji yastık yaparak bunları talep eden firmaya gönderen emek sahipleri bundan ciddi oranda bir kazanç sağlama fırsatı elde ediyor.

Evde ek iş emoji yastık yapımı işi
Evde Emoji Yastık Yapımı

Bir Sermaye Gerekir mi ve Malzemeler Nasıl Temin Edilir?

Emoji yastık yapımı için herhangi bir sermaye ya da buna benzer bir hazırlık gerekmiyor. Zira gerekli olan her türlü araç ve gereç firma tarafından temin edilmek suretiyle emek sahibine gönderiliyor. Emek sahibi ise bu malzemeleri kullanmak suretiyle kaliteli işçiliğe sahip emoji yastıklar meydana getiriyor. Ancak şüphesiz ki bu işi layıkıyla icra edebilmek için belirli bir miktar da olsa el becerisi gerekiyor. Ne de olsa emoji yastık yapımı sadece yastık doldurmaktan ibaret değil, belirli ölçüde dikiş ve nakış işlerinden de bu işi talep etmekte olan emek sahibinin anlaması lazım geliyor.

Ne Kadar Gelir Elde Edilebiliyor ve Bu İşin Avantajları Neler?

Emoji yastık yapımı işini almış olan emek sahibi firmanın kendisinden talep ettiği yastıkları vaktinde ya da vaktinden önce teslim etmek durumunda. Bu sayede ileriki işlerinde daha yüksek bir ücret üzerinden anlaşma şansı da doğmuş oluyor. Öte yandan emoji yastık yapma işinde emek sahipleri yeteri kadar zaman harcadıkları ve işlerini layıkıyla yaptıkları zaman neredeyse bir asgari ücretli kadar gelir elde etme olanağı buluyor. Bu ve buna benzer ek işlerin bir diğer avantajı ise başta kadınlar olmak üzere evden çıkmayı zorunlu kılmaması. Bu sayede ev hanımlar da rahatlıkla çalışma hayatına dahil olabiliyor. Bunun yanı sıra ev hanımlarının evdeki çocuklarını ya da işlerini bırakması da gerekmiyor.

Bu İşin Yapılması ile Ne Kadar Ücret Almak Mümkün?

Emoji yastık yapımında alınacak olan ücret genel olarak adet hesabı üzerinden belirleniyor. Emek sahibi ne kadar çok mamul meydana getirmiş ise alacağı ücret de aynı oranda yüksek oluyor. Öte yandan emoji yastık yapımını birden fazla kişi şeklinde çalışarak gerçekleştirmek de pekala mümkün. Ne de olsa firmanın alakadar olduğu yegane konu ürünlerin eline arzu ettiği gibi geçiyor olması. Üstelik birden fazla kişi çalışması suretiyle üretim yapılacak olur ise elde edilen ürün fazlalaştığından elde edilen gelir de buna paralel olarak artış gösteriyor.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

3 Yorumlar
  1. Fatma diyor

    eskısehır odunpazarında ıkamet etmekteyım evde paketleme v.s ısler yapmak ıstıyorum yardımcı olurmusunuz

  2. SELMA diyor

    Her türlü ek iş ilanı için değerlendirmenizi rica ediyorum şimdiden teşekkürler

  3. Şengül karaca diyor

    ek işe ihtiyacım var umarım iletişim kurabiliriz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku