Evde Ek İş Fikirleri

Evde Etamin Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

6

Hem evde boş zamanlarını değerlendirmek hem de aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenler için etamin işlemek iyi bir seçenektir. 1990’lardan önce oldukça moda olan el işi ürünler günümüzde tekrar moda olmaya başlamıştır. O yıllarda çiçek işlemeleri, konulu tablolar, tekrarlayan desenler ve geometrik şekiller kullanılmaktaydı. Farklı modellere ulaşmak çok çaba gerektiriyordu. Günümüzde kullanılan iletişim araçları ve internet aracılığı ile farklı desenler daha kolay ulaşılabilir olmuştur.

Evde Ek İş Etamin Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Etamin Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Etamin Nerelerde Kullanılır?

Masa, sehpa örtülerinden tutun da seccade, havlu kenarı, panolar, bluz yakaları gibi birçok üründe etamin işi kullanılmaktadır. Günümüzde saç bantları ve takılarda da kullanım alanı bulmuştur. Fabrikasyon ürünlerin dışında bir grup insan daha çok butik ürünlere yönelmektedir. Özellikle çeyiz hazırlığında olan kişiler için bu tür ürünler vazgeçilmezdir. Bu da el işi pazarını genişletmektedir.

Etamin Nasıl Yapılır?

Gerekli malzemeler etamin iğnesi, etamin kasnağı, çeşitli renklerde etamin ipliği, etamin işlenecek kumaştır. Ayrıca kanaviçe kumaşı kullanılarak tüm kumaşların üzerine etamin işi yapılabilir. Etamin kumaşı ise büyük kareler içeren özel bir kumaş türüdür. İşlemesi oldukça kolaydır. Çeşitli manifaturacılarda ise etamin kumaş alanları bulunan havlular, seccadeler, masa ve sehpa örtüleri bulunmaktadır.

Daha önce etamin yapmamış kişiler için de internet üzerinde çeşitli eğitim videoları bulunmaktadır.

Etamin İşinden Nasıl Para Kazanılır?

Kanaviçe işi oldukça emekli, zaman alıcı bir iştir. Sosyal çevrenizden insanların ısmarladıkları ürünleri yapabilirsiniz. Özellikle çeyiz hazırlığındaki anneler hedef kitleniz olabilir. Yaptığız ürünlerin çeşitli sosyal medya hesaplarınızda yer alması ısmarlama oranını arttıracaktır. İnternet üzerinde sizin kuracağınız bir site üzerinden satış yapabilirsiniz. Ancak vergilendirme konusunda bilgi almanız gereklidir. İnternet satışı için maliyeye veya vergi dairelerine başvurmalısınız.

Bunun dışında bazı internet siteleri satışı kendileri yapmak koşuluyla size parça işi de ısmarlayabilirler. Farklı sitelerde bu yönde çalışmalar mevcuttur. Ancak iş yaptığınız siteleri inceleyerek güvenilirliklerinden emin olmalısınız.

Aynı işi yapabilecek bir çevreniz varsa ortak bir pazarlama stratejisi de geliştirebilirsiniz. Ev toplantılarında satış da uygulanan pazarlama yöntemlerindendir.

Hem sevdiğiniz işi yapıp hem de para kazanmak cazip bir seçenektir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

6 Yorumlar
 1. Özge diyor

  Evde etamin isi yapabilirim ise ihtiyacim var

 2. Özge diyor

  Evde etamin isi yapabilirim ise ihtiyacim var

 3. Seher Baser diyor

  Evde herturlu ek is yaparim ihtiyacim var

 4. emine diyor

  iyi guzel fikirler

 5. semra gemalmaz diyor

  evde etamin isi yapabilirim

 6. semra gemalmaz diyor

  bende evde el becerisi gerektirecek isler yapabilirim ihtiyqcim var

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku