Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş : Fotoğraf Editörlüğü

3

Evde ek iş yaparak para kazanmak son derece makul bir gelir seçeneğidir. Bu gibi işler evden çıkmakta güçlük çeken ve hem çocuklar hem de ev işleri ile fazlasıyla meşgul olan kimseler için son derece idealdir. Hal böyle olunca fotoğraf editörlüğü gibi ek işlere ağırlıklı olarak ev hanımları rağbet etmektedir. Şüphesiz ki ev hanımlarının yanı sıra öğrenciler ya da akşamları evde çalışarak gelir elde etmek isteyen kimseler de bu gibi işleri rahatlıkla talep edebileceklerdir.

Evde ek iş yaparak para kazanmak
Evde ek iş yaparak para kazanmak

Öte yandan evde fotoğraf editörlüğü işi bir miktar dikkat ve teknoloji kullanımı gerektiren bir iştir. Ne de olsa fotoğraflar üzerinde yapılacak olan düzenlemelerde bilgisayar desteğine ihtiyaç duyulacaktır. Buna ek olarak fotoğraf editörlüğü işini icra edecek olan emek sahibinin fotoğrafçılık sanatından da belirli bir miktar anlıyor olması işini fazlasıyla kolay hale getirecektir.

Evde Fotoğraf Editörlüğü Yapılarak Ne Kadar Kazanılır?

Evde fotoğraf editörlüğü yaparak para kazanmak isteye kimseler bu işi genelde birden fazla kişi ile icra etmekte güçlük çekecektir. Ne de olsa aşırı dikkat e özen gerektiren bir iş olduğundan dolayı da herkesin emek sahibi kadar özenli davranması söz konusu olamayacaktır. Yani elde edilecek olan gelirin artırılması fotoğraf editörlüğü işinde yine emek sahibinin kişisel çabası ile olacaktır. Buna ek olarak fotoğraf editörlüğü en saygın ek işlerden bir tanesidir. Ne de olsa fotoğrafçılık alanında çalışılmaktadır ve belirli bir seviyenin üzerinde bilgi birikimi ile beceri gerekmektedir.

Fotoğraf Editörlüğü İşi Nasıl Bulunur?

Evde fotoğraf editörlüğü işi bulmak için çok sayıda kanaldan istifade edilmesi mümkündür. Bunlardan bir tanesi de forumlar ve blog siteleridir. Şöyle ki, forumlarda ve blog sitelerinde evde fotoğraf editörlüğü yapılmasına yönelik birtakım iş tanıtımları yer alır. Bu yazının son paragrafında ise genelde fotoğraf editörlüğü işini yapmak isteyen kimselerin iletişim bilgilerini ve isimlerini sayfanın altına yorum olarak bırakmaları istenir. İşte fotoğraf editörlüğü işi verecek olan kurum ve kuruluşlar da bu sitelerde bulunan yazıları pek çok zaman takip ederler. Alt kısımda yer alan yorumların okunması üzerine ise de fotoğraf editörlüğü işi için emek sahibi ile anlaşma sağlanır.

Fotoğraf Editörlüğü İşi İçin Gerekli Olanlar Nelerdir?

Fotoğraf editörlüğü için tıpkı evde yapılabilen pek çok ek iş gibi herhangi bir ciddi sermayeye lüzum yoktur. Şöyle ki, fotoğraf editörlüğü yapacak olan kimseler bilgisayarlarında yüklü bulunan bir photoshop ya da rötuş uygulaması ile rahatlıkla editörlük işini gerçekleştirebilirler. Ancak şüphesiz ki bu işi layıkıyla icra edebilmek için her şeyden önce emek sahibinin bilgisayar ile arasının iyi olması lazımdır. Buna ek olarak emek sahibi photoshop ve benzeri uygulamaları da kullanmayı az da olsa bilmelidir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

3 Yorumlar
  1. SEVDA diyor

    Bİ ŞANSIMI DENEYİM BAKALIM

  2. Elif diyor

    5075833887

  3. Meliha KESKİN diyor

    Merhaba. Trabzon meydanda yaşıyorum. Photoshop kullanabiliyorum, çizerim. İngilizce biliyorum. Bu işi yapmak istiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku