Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş : Hatıra Defteri Kaplama

8

Hatıra defteri kaplama işi en makul ek iş seçeneklerinden bir tanesidir. Her ne kadar yorucu da olsa bu iş esasında son derece zevklidir. Buna ek olarak hatıra defteri kaplama işinden son derece yüksek ek gelir elde etmek de mümkündür. Evde hatıra defteri kaplama işinin sağlamakta olduğu avantajlardan bir diğer ise bu işin yapıldığı esnada çok sayıda kişi ile çalışılmasının mümkün olduğudur.

Evde Ek İş Hatıra Defteri Kaplama İşi İle Para Kazanma
Evde Ek İş Hatıra Defteri Kaplama İşi İle Para Kazanma

Ne de olsa hatıra defteri kaplama işi veren firmalar kaplanmış olan hatıra defteri üzerinden fiyat teklifinde bulunmaktadır. Hal böyle olunca da birden fazla kişi ile hatıra defteri kaplanacak olur ise elde edilen gelir buna paralel olarak artış gösterecektir. Öte yandan hatıra defteri kaplama işi ile meşgul olan kimselerin cüzi miktarda olsa dahi el becerisinin bulunması lazımdır. Aksi halde kaplanan hatıra defterlerinin kalitesi düşük olacak ve firma kabul etse dahi bir sonraki iş için aynı emek sahibi ile anlaşmayacaktır.

Hatıra Defteri Kaplama İşinde Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir ve Kim Tarafından Temin Edilir?

Hatıra defteri kaplama işi için gerekli olan neredeyse tüm malzemeler evlere iş veren firmalar tarafından temin edilecektir. Buna ek olarak hatıra defteri kaplama işinde malzemelerin temin edildiği andan itibaren firma tarafından öngörülmüş olan süre başlayacaktır. Buna ek olarak hatıra defteri kaplamada kullanılan malzemelerin kimi zaman emek sahibi tarafından temin edilebilmesi de söz konusu olabilir.

Ancak şüphesiz ki böyle bir durumda emek sahibi kaplamış olduğu hatıra defteri başına daha yüksek bir ücret ile çalışma fırsatı elde edecektir. Bu iş için kullanılacak olan malzemeler ise şayet emek sahibi tarafından temin edilmesi lazım geliyor ise kabartmalı karton ve benzeri kırtasiye malzemeleridir ve neredeyse tüm kırtasiye dükkanlarında bu ve buna benzeri malzemeleri bulmak pekala mümkündür.

Evde Hatıra Defteri Kaplama İşi Nasıl Bulunur?

Hatıra defteri kaplama işi bulmak için çok sayıda siteden yararlanmak mümkündür. Bunlardan bir çeşidi ise internette iş ilanlarının yer aldığı sitelerdir. Bu sitelere evde hatıra defteri kaplama işi verecek olan firmalar iş şartlarını yazar ve altına iletişim bilgilerini bırakırlar. Emek sahiplerinden ise bu iletişim bilgileri ışığında başvurularını gerçekleştirmeleri istenir. Firma uygun görür ise emek sahibi ile iletişime geçecek ve evde hatıra defteri kaplama işi için anlaşmaya varacaktır.

Hatıra Defteri Kaplama İşinde Fazla El Becerisi Gerekli midir?

Evde hatıra defteri kaplama işi esasında çok da ince çalışılması lazım gelen bir ek iş dalı değildir. Şöyle ki, evde hatıra defteri kaplama işinde sadece kaplamanın düzgün yapılabilmesi için gerekli olan özenin gösterilmesi kafidir. Bunun üzerine ayrıca bir el becerisine gerek olmadığı gibi bu ek işin yapılabilmesi adına herhangi bir sermaye de lazım olmayacaktır.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

8 Yorumlar
 1. Büşra Kanoğlu diyor

  Adana’nın Çukurova ilçesinde oturuyorum.. Hatıra defteri kaplama işi yapabilirim.
  E-posta: busrakan_01@hotmail.com
  Facebook: Büşra Kanoğlu
  İnstagram: busrakanoglu

 2. Zeynep yılmaz diyor

  Hatıra defteri kaplama işi yapabilirim el becerim çok iyidir istanbul ümraniyede ikamet ediyorum bu işe ihtiyacım var geri dönüş yaparsanız çok memnun olurum.

 3. Songül diyor

  Merhaba bu işi yapabilirim malzeme yollanirsa İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum

 4. sevim diyor

  muğlada ikamet etmeyiz.el becerimizde iyidir bilgilendirir misin bizide

 5. Burcu Turan diyor

  Merhaba bu işi yapmak istiyorum 2 kişiyiz

 6. Selma diyor

  Hatıra defteri kaplama işi yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 7. Özlem pusaoğlu diyor

  Bnm çok ihtiyacim war lutfen yardımcı olun istanbul tuzlada oturuyom 05394067185bnm

 8. Derya kendirli diyor

  Hatıra defteri kaplama isi yapabilirim bilgi lütfen sen-ben335@outlook.com aksaray merkez

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku