Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek iş Havlu Oyası Yapımı

0

Yılların geçmesiyle beraber bazı iş türleri yok olurken yeni işler ortaya çıkmıştır. İş olanakları oldukça artış göstermesiyle birlikte birçok alanda ek işler de meydana gelmiştir. Evde havlu kenarı yapımı da bu işlerden bir tanesidir. İnternet üzerinden sipariş verip evde havlu kenarı yapıp satmak  isteyen birçok kişi bulunuyor. Evde havlu oyası yapımı işi daha çok bayanların tercihidir. Bayanlar da ek bir gelir elde etmek amacıyla ve eşlerine destek için bu evde ek iş hakkında detaylı bilgiler arar. Havlular çeyizlerin göz bebeklerinden bir tanesidir. Ayrıca her evde bulunması gereken temizlik açısından gerekli bir üründür. Havlu işi el emeği gerektirdiğinden dolayı oldukça kıymetlidir. Bunun gibi hem kıymetli hem de gerekli bir ürün beraberinde kazancı da getirecektir.

Evde Ek İş Havlu Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Ek İş Havlu Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Evde Havlu Kenarı Oyası İşi Nasıl Yapılıyor?

Evde havlu oyası işi yapmak isteyenlerin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. İlk olarak toptan olmak şartıyla düz havlular alarak başlanılır. Toptan alınmasının sebebi maliyetinin daha da düşük olmasından kaynaklanıyor. Daha sonra asıl iş olan havlu kenarları yapılır. Havlu kenarlarına tığ oyası, iğne oyası, boncuk süsleme, kurdele nakışı, punch yapma gibi seçeneklerle havlulara şekiller verilir. Ayrıca bu süsleme işleri birbirinden ayrı ve özenle bilinmesi gerekir. Ne kadar fazla çeşit bilmek kişinin o kadar işine yarayacaktır. Havlu kenarlarının çekiciliği ne kadar iyi olursa orantılı olarak müşteri bulmak da o kadar fazla olur. İşler ilerlediği zaman kişiye özel havlular yapmak da unutulmamalıdır. Çünkü bu havluların alıcısı oldukça fazla oluyor. Rastgele boncuk dizimi ne kadar kazanç sağlatıyorsa aynı boncuklarla kişinin ismini veya kişi için önemli birini yazarak kazancı iki katına çıkarmak mümkün olabiliyor.

Evde Havlu Yapımı İşi Nasıl Geliştirilir?

Kesinlikle havlu kenarı oyası işi yaparken müşteri çekmek oldukça önemlidir. Alınacak havluların kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Daha sonra kenar oyası yapılacak havluların özenli ve titiz yapılması kişinin kendini geliştirdiğinin belirtilerindendir. Müşteri çekmenin kolay bir yolu da tanıdık olanlara gösterip onlarında tanıdıklarına göstererek yapılabilir. Ya da sosyal medya üzerinden yapılanları tanıtarak müşteri çekmek mümkündür.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku