Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ihlamur Paketleyerek Para Kazanma

12

Sağlıklı içeceklerin arasında hiç şüphesiz ki bitki çayları gelir. Özellikle ıhlamur çayının bir çok hastalığın tedavisinde kullanıldığı bir gerçektir. Ihlamur bitkisinin evde paketleme ve satışa hazır hale getirilmesini de sağlayarak gelir elde etmekte mümkündür. Öyle ki ıhlamur bitkisi evde ek iş yapan bir çok ev kadınının gelir kaynağı olmuş vaziyettedir. Kurutulmuş ıhlamur bitkisi baharatçılarda veya marketlerde paketler halinde satılmaktadır. İşte bu ıhlamurlar satışa verilmeden önce ayıklanır ve temizlenir. Daha sonra paketlere koyulur ve satılır. Bu kolay işlemleri yaparak ıhlamur paketleme işinden ek gelir elde etmek mümkündür.

Evde Ek İş Ihlamur Paketleyerek Ek Gelir Elde Etme
Evde Ek İş Ihlamur Paketleyerek Ek Gelir Elde Etme

Evde Ihlamur Paketleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yağmurlu bölgelerde yetişen ıhlamur, ebegümecigiller ailesinde bulunan ağaç türlerine denir. Bir çok hastalığa, depresyona, enfeksiyonlara ve uykusuzluk sorununa iyi gelmektedir. Sağlık dışında ayrıca aile bütçesine ekonomik anlamda fayda sağlamakta veya katkısı bulunmaktadır. Çok kolay bir kaç işlem yapılarak ıhlamur bitkisinin paketleme işini yaparak para kazanmak mümkün.

Yapmanız gereken çuvallarla gönderilen ıhlamur bitkilerini eldiven giyerek ayıklamak ve belirli oranlarda ve her pakete eşit miktarlarda ambalajına koymaktır. Gramajları belirlemek için hassas elektronik bir tartı verilir, şirketlerin belirlediği ölçülere uygun bir şekilde tartıp paketlere koyulur. Bu tür bitkisel paketleme işlemleri hijyenik ortamlarda yapılmalıdır. Çünkü sağlık bakanlığı denetimleri oldukça sıkı takip etmektedir. Bu yüzden de paketleme işi yapabilmek için temiz bir alanınızın olması gereklidir. Aynı zamanda paketleme işini yapacak olan kişiler veya kişilerin eldiven ve ağız maskesi kullanması gerekmektedir.

Ihlamur Paketleme Ne Kadar Kazandırır?

Bu tarz paketleme ek işleri sağlık bakanlığı tarafından onaylı bir şekilde gerçekleştirilir. Sağlık bakanlığı ise her firmaya bu izni vermemektedir. İzne sahip olan şirketlerde büyük şirketler olduğu için ıhlamur paketleme işine oldukça tatmin edici ücretler öderler. Bazı firmalar yeterli çalışana ve hijyenik alana sahip olan kişilerle sabit sözleşmeli olarak çalışma yürütür ve çalışan herkese sigorta yapar. Ihlamur paketleme işinden haftalık 500 TL veya firmadan firmaya göre 600 TL kazanmak mümkündür. Düzenli olarak yapılacağı farz edilirse aylık 2000-2400TL ek gelir elde etmek mümkündür. Bu şekilde evden ek iş yaparak aile bütçesine katkı sağlamak mümkündür.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

12 Yorumlar
 1. Cansu diyor

  Ulasırsanız yapmak ısterım bu ısı ıstanbul atasehırde oturuyorum

 2. Sevil diyor

  Titiz biriyim hijjenle yapabileceğimi düşünüyorum istanbulda yasiyorum

 3. Zeynep akıllı diyor

  KAhramanmaraşta yasiyorum oniki subat haci mustafa mahallesi

 4. Sultan erturk diyor

  Size nasil ulasirim ben ev hanimiyim is istiyorum

 5. Aybuke diyor

  Ben İstanbulda oturuyorum paketleme işi istiyorum umraniye

 6. Gülsen Güngör diyor

  istanbul ümraniye de yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 7. Gonul diyor

  Ben Ankara da oturuyorum evde yapabileceğim iş arıyorum bana dönüş yapmanızı bekliyorum

 8. Melek diyor

  Merhaba ben Melek. Keçiören’de ikamet ediyorum acil evden iş aramaktayım her türlü paketleme işlemini yapabilirim aynı zamanda hemşire olduğum için daha titiz ve zamanında çalışırım. Mail üzerinden ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

 9. Melek diyor

  Merhaba ben bursa yildirim davutdede de oturuyorum ıhlamur paketleme işini çok rahatlıkla evimde yapabilirim geri dönüş yaparsanız çok sevinirim çünkü gerçekten bu işe ihtiyacım var

 10. Seda diyor

  İstanbul Küçükçekmece de oturuyorum evde iş arıyorum 4 kişiyiz

 11. Özgül kaya diyor

  Çok ihtyacım var

 12. aytun diyor

  Ben İzmir’de oturuyorum Çiğli de evde iş ariyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku