Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş Kanaviçe Yapımı

7

Dışarıda çalışma şansı olmayan ya da geliri yetersiz olan pek çok bayan evde ek gelir sağlayacak iş arayışındadır. Özellikle bayanlar için ideal olan evde ek gelir kazanmak için çalışmak hem ev işlerini hem çocuklarını ihmal etmedikleri için oldukça caziptir. Birçok kadın evin geçimine katkı da bulunmak için evden ek iş yapmak istiyor ancak nereden başlayacağını bilmediği için arayış içine girer. Bayanlar için ek iş dendiğinde erkeklere nazaran daha çok ve daha etkin birbirinden yaratıcı, boş zamanlarını keyifli bir şekilde değerlendirebilecekleri ve paraya dönüştürebilecekleri çok sayıda ek iş imkanı söz konusudur. Bayanlar için evde ek iş kanaviçe yapımı işi şu günlerde oldukça tercih edilen işler arasındadır.

Evde Ek İş İlanları Kanaviçe Yapımı İşi
Evde Ek İş İlanları Kanaviçe Yapımı İşi

Evde Kanaviçe İşi

Çok eski yıllardan beri dantel, örgü ve kanaviçe gibi el emeği ile yapılan işler bayanların çeyizlerinde mutlaka bulunur. Ancak şimdilerde daha da popüler olan ve modası hiçbir zaman geçmeyen kanaviçe işi yastıklar, masa örtüleri oldukça fazla rağbet gördüğünden evde ek iş olarak kanaviçe yaparak para kazanmak da mümkün hale geliyor. 1980 li yıllarda oldukça popüler olan kanaviçe havlu, kanaviçe salon takımı, kanaviçe seccade ve kanaviçe duvar tabloları tekrardan vazgeçilmezler arasına girdi. O dönemlerde çok popüler olan kanaviçe daha sonra uzun bir süre unutulduktan sonra 1990 yıllarda sadece bayanların çeyizlerinde değil havlu üzerinde, giysi üzerinde hatta boyun florları üzerine işlenir duruma geldiği söylenebilir.

Evde Kanaviçe İşi Nasıl Yapılır?

Önceki yıllarda farklı alanlarda kullanılan kanaviçe şimdilerde çok farklı alanlarda kullanıldığı görülüyor. 1990 yıllarda sadece çiçek motif modelleri olan kanaviçeleri artık oldukça modernize edilerek kullanılıyor. Kanaviçenin şimdilerde bu şekilde kullanımı ile evde iş imkanı olarak bayanların karşısına çıkıyor. Kanaviçe işinden para kazanmak için günde beş saat ayırmak iyi ücretler kazanmak için yeterli oluyor. Kırsal bölgelerin dışında büyük şehirlerde de bu iş imkanından yararlanmak mümkün oluyor.

Bu işi yapmak için daha önceden öğrenilmiş olan kanaviçe bilgisi yeterlidir. Kanaviçe yaparken piyasada bulunan kağıt üstünde bulunan hazır bir modelden faydalanabileceği gibi internet sitelerinde bulunan programlardan yararlanmak da mümkündür. Maliyeti düşük olan kanaviçe işi için iğne, keten kumaş ve istenen renklerde ki iplikler ile yapılabilen bir iştir. Yeni kanaviçe modellerini ise pek çok internet sitesinden bulmak mümkündür.

Evlere Kanaviçe İşi veren Firmalar

Pek çok bayan çocukluk yaşlarından itibaren anneleri ya da büyük annelerinden kanaviçe işi yapmayı öğrenmiş oluyorlar. Bu nedenle kanaviçe işi yaparak para kazanmaları da kolaydır. Evde çalışmak isteyen bayanlara kanaviçe işi veren firmalar genellikle tekstil üzerine çalışan fabrikalardır. Teksti fabrikalarına müracaat edilebileceği gibi evde üretilen kendi kanaviçe modellerini internet üzerinden kendi siteniz üzerinden pazarlamak ve satmak da mümkündür.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

7 Yorumlar
 1. Elmas çok diyor

  Ben el sanatlari bölümünden mezunum evde is istiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum

 2. Esra diyor

  Bn kanaviçe işliyorum benğm işe ihtuyacum var yardımcı olurmusunuz

 3. Hlmhtc diyor

  Evde paketleme işleri yapmak istiyoruz yardımcı olun lütfen

 4. yasemin diyor

  istanbuldayım

 5. yasemin diyor

  ben kanaviçe işliyorum yıllardır bu işi yapmak istiyorum

 6. Emine türedi diyor

  Evde kanaviçe işi yaparım

 7. Fadime diyor

  Ben evde kaneviçe işlerim elimden gelir yardımcı olun lütfen istanbul Sultanbeyli’de oturuyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku