Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş Kasnak İşi Yapımı

4

Global dünyada ihtiyaçların artmasıyla birlikte insanlar tek iş yaparak geçinememektedir. Ayrıca hanımların çocuklarını bakma gibi nedenlerle çalışma hayatının dışarıda kalması da aileleri ekonomik yönden zora sokmaktadır. Bu yüzden kişiler ellerinde bulunan mevcut işlerine ek olarak özellikle evlerinden ek iş diye tabir edilen ekstra işler aramaktadırlar.

Evde Ek İş Kasnak İşi Yaparak Ek Gelir Elde Etmek
Evde Ek İş Kasnak İşi Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Evde Hangi İşler Yapılabilir?

Belirli bir ürünü satarak para kazanma, belirli ürünlerin reklamlarını mevcut medya hesaplarına alarak para kazanma, Youtube’a video yükleyerek reklam gelirleri sayesinde para kazanma, internet sitesi tasarımı yaparak, Drop Shipping yani bazı ürünlerin satışına aracılık yaparak para kazanma, çocuk bakıcılığı yaparak, ütü yaparak, terzilik yaparak, pansiyonerlik yaparak, evde sabun, losyon, mum yaparak para kazanma, internet üzerinden online anket yaparak, blog yazarak, e-kitap yazarak vb. işler yaparak evde para kazanma yolları bulunmaktadır.

Evde Ek Olarak Kasnak İşi Yapımı

Evde birçok para kazanma yöntemi bulunmasının yanında bazı kişilerin tercih ettiği yollardan biri de evde kasnak yaparak para kazanılmasıdır. Maliyeti bulunan bir iş olmasına rağmen insanların artık çeyiz hazırlayacak vakit bulamaması ve bunları hazır olarak almak istemesi sebebiyle kasnak yapma işi ciddi miktarda gelir getirmektedir.

Kasnak İşi İçin Gerekli Malzemeler ve Yapılışı

Kasnak hazırlamak için bazı malzemeler gerekmektedir. Bunlar:

Kasnak İpi (Dokuz Numara olmalı)

Çivili Kasnak

Tutkal (Saydam olmalı)

Boncuklar

Kasnak işinde kullanılacak olan malzemeler tuhafiyelerde satılmaktadır. Kasnakların da bazı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar: Yıldız, dikdörtgen ve kare şeklindedir. Kasnak işi yüzyıllardır aynı şekilde yapılmaktadır. Zor olarak görülmesine karşın kısa süre içerisinde öğrenilebilmektedir.

Kasnak yapmak için kasnak ipi öncelikle kasnağın başında bulunan çiviye bağlanır. Çivilerin tam karşısında yer alan çiviye bu ip bağlanır. Ve en sonda yer alan çiviye kadar aynı işlem tekrar edilir. Sonra iplerin birbirleriyle kesiştikleri noktalara şeffaf tutkal damlatılır. Tutkallar kuruyunca da istediğiniz yerlere çeşitli boncuklar yapıştırılır.

Kasnak İşinden Para Kazanma

Yapılan ürünlerin satışı için kişinin öncelikle kendi çevresinde tanıtım yapması gerekmektedir. Ayrıca sosyal medya üzerinden açılacak olan hesaplarda da yapılan ürünlerin satışı kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

4 Yorumlar
 1. Can diyor

  Kasnak işini eli örgü, dantel gibi işlere yatkın olan hanımlar yaparsa çok daha hızlı bir şekilde ek gelir elde edebilir.

  Bilen ya da bilmeyen herkes Evde Kasnak İşini denemeli

 2. Hatice Cinoglu diyor

  Eve iş almak istiyorum ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim sizden bu konuda geri dönüş bekliyorum iyi günler.

 3. Havva diyor

  Yaparım bu işi bilgi verirmisiniz lutfenn

 4. Nermin diyor

  Evde bileklik dolma sarma kek börek poğaça takı her türlü iş elimden gelir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku