Evde Ek İş Fikirleri

Evde Gelin Çiçeği Yapımı

2

Özel günler daha bir özeldir kişinin üzerinde. Farklı olduğunu hissettirir kendinize. Bu günlerden belki de en önemlisi düğün gününüzdür. Daha bir özenli davranırsınız, detaylara önem verirsiniz. Kadınlar içinse unutulmaz ve kalıcı olması nedeniyle sanki dünyanın tek ve son günüymüş gibi davranırlar. Evde ek iş olarak gelin çiçeği yapmak isteyen ev hanımları bunları bilerek yapacakları el işlerinin en mükemmel olanını ortaya koyarlar.

Evde Ek İş Gelin Çiçeği Yapımı
Evde Ek İş Gelin Çiçeği Yapımı

Çiçek Yapımında Püf Noktalar

Günümüzde evde ne iş yapabilirim diye düşünen ev hanımları var. İşte bu yazımız tam size göre.Buket deyip geçmemek gerekir. Her işte olduğu gibi buket yapımında da dikkat edilmesi gereken noktalar söz konusudur. Dikkat çekici bir gelin çiçeği yapmak istiyorsanız seçtiğiniz çiçekler renk uyumu içerisinde soft renklerden oluşmalıdır. Gelin hanımın talebi üzerine gelinlik ve ayakkabı bütünlüğü sağlanabilir. Buketlerde moda olan şakayık çiçeğinin kullanımı standart buketlerin önüne geçmiş durumdadır. Çiçeklerin duruşu, uzunlukları ve renk bütünlükleri önemlidir.

Karşı tarafın isteğine göre canlı renklerde kullanılabilir fakat dikkat edilmesi gereken, mutlaka canlı patlayan bir rengin yanında beyaz ya da çok açık tonlarda çiçek kullanılmasıdır. Oluşturmuş olduğunuz demeti sağlam bir şekilde sap kısmından sıkıca lastik ile bağlamalısınız. Sonrasında üst kısımdan başlayarak saman ipi kullanımı ile uca doğru sarmalısınız. Saman ipi doğallık verirken fotoğraf çekimlerinde de hoş bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Sarma işleminden sonra uçlarda uzun ipler bırakmalısınız. Aralara saç pelikleri gibi örgülerde katabilirsiniz. Çiçeğin üst kısımlarına da saman iplerden minik bağlamalar yapabilirsiniz.

Çiçeğe Uyumlu Gelin Tacı Yapımı

Aynı renkleri kullanarak gelin tacı da yapabilirsiniz. Gelin taçı yapımında zemin oturması önemlidir. Bunun için saman ipinden ne çok ince ne de çok kalın pelikler örmelisiniz. Orta karada yaptığınız pelik ile silikon yarımı ile çiçekleri yapıştırabilirsiniz. Aralara bukette kullandığınız detayları da eklemelisiniz. Gelin tacın arka kısmında da tıpkı uzun saman iplerinden bırakmayı unutmamalısınız. Takım halinde olan gelin buket ve çiçeğiniz için bir ek daha yapabilirsiniz. Gelin ayakkabısının topuk kısmını da çiçeklerle bezeyebilirsiniz. Tabi ki bu durum tamamen kullanacak kişi ile orantılıdır.

Yapılan Ürünlerin Nakite Çevrilmesi

Ürünlerinizi yaparsınız fakat evde yapılan ek işleri nerede satabilirim konusunda fikriniz olmaz. Sergi açmak için de yeterli bütçeye sahip değilsinizdir. Bu durumda sosyal medya imdadınıza yetişir. Evde yapılan ek işleri tanıtan ve özetleyen bir hesap açmanız yeterli olacaktır. Ürünlerinizin resmini özenli ve dikkatli olarak çekmeli sayfanıza yüklemelisiniz. Sonrasında takipçi sayınızda artış yaratmak ve ürünlerinizin görünürlüğünü arttırmak için kişileri eklemeli ve takip yollamalısınız. Böylelikle resimleri fark eden ve fiyat soran kişilere yapacağınız dönüşler ile yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Satışların çoğalması ile ara kampanyalar yaparak da müşterilerinizi memnun edebilir ve satışlarınızda artış yaşayabilirsiniz. Böylelikle ek iş olarak yapılan ürünlerinizi internet üzerinden nakite çevirme şansına sahip olmuş olursunuz. Farklı yöntemlerden biri de bulunmuş olduğunuz ilçenin belediye imkânlarından yararlanmaktır. Genellikle yaz aylarında açılan sergiler nakit para demektir. Kışın yaptığınız ürünleri yazın sergileyerek kazanabilirsiniz. Sipariş üzerine kazanmak istemeyen ve vakti olmayanlar için oldukça uygun bir yöntemdir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

2 Yorumlar
  1. nazan can diyor

    merhaba evde paketleme ek işlerinizden faydalanmak istiyorum ama şizlerle iletişime geçemiyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

  2. Meryem diyor

    Istanbul sultanbeyli de oturuyorum evde ek iş yapmak istiyorum Grup lideriyim20 kişilik ekibim var

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku