Evde Ek İş Fikirleri

Evde Hangi Ek İşleri Yapabilirim

3

Evde Hangi Ek İşleri Yapabilirim?

Ülkemiz genelinde gerek maddi destek sağlamak gerekse ev hanımları ve emekli kesim tarafından ek işler yapılmaktadır. Evde kolaylıkla yapılabilecek birçok ek iş bulunmaktadır. Fakat kişi yaptığı işi mutlu ve zevklerine uygun yapma seçeneğine başvurmalıdır. Bunun en kolay yolu, sevilen aktiviteleri ve hayal edilen meslekleri düşünerek hatta yazarak bir beyin fırtınası yapmaktır. Kişi evde yaptığı bir işten kariyer sağlamak istiyorsa öncelikle o işi herhangi bir maddiyatı göz önünde bulundurarak yapmamalıdır. Böylece gerçekten sevilen bir aktiviteden hem para kazanıp hem de mutlu olmak mümkündür.

Evde Hangi Ek İşleri Yapabilirim
Evde Hangi Ek İşleri Yapabilirim

Bebek ve Çocuk Bakımı

Evde bebek ve çocuk bakımı genelde ek iş olarak değil de tüm günü kaplayan bir iş olarak bilinse de hafta sonları veya akşamları da yapılan bir iş haline gelmiştir. Gecesini dışarıda geçirecek olan aile bireylerinin tercihi olarak evde yapılabilecek ek işler arasında hatta en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Bebek bakımının genel fiyatı saatlik otuz liradan hesaplanıyor. Ebeveynler geceliğine ya da saatliğine bakıcı kiralayabilmektedir. Bu da evde ek iş yapmak isteyen kişiler için geceliği ve ya saatliği 100 liraya ulaşan ek bir gelir sağlamaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi

Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve benzeri sosyal medya dallarında şirketlere ait sayfaları güncel tutmak için aylık 500 liradan 2000 liraya kadar bütçe ayrılıyor. Bu alanda ne kadar deneyimli olunursa iş bulma ihtimali o kadar artıyor. Bu sektörde iş bulmak için ilan sayfalarına başvurmak yeterli olacaktır. Belirli şirketlerden iş alıp düzenli bir sistem kurmanız durumunda aylık 2000 liradan 6000 liraya kadar ek gelir sağlayabilmek mümkündür.

Ürün İncelemeleri Yapmak

Yeni ürünler üreten ve piyasaya süren firmalar ürünün tanıtımı için bazı yorum sitelerinde ve ya bloklarında ürünü yorumlayacak ve daha azla kişinin dikkatini çekmesini sağlayarak çalışanlar aramaktadır. Günümüzde çok yaygın olmamasıyla birlikte her kesimden kişinin yapabileceği bir ek iş seçeneği değildir. Daha önceden bir firmaya bağlı olarak bu işi yapmış olan kişiler ve ya yabancı dili iyi düzeyde olan kişiler tarafından oldukça tercih edilmeye başlanmıştır.

Hayvan Bakımı ve Köpek Gezdirme

Evcil hayvanı olan bireyler uzun yol seyahatlerinde hayvanlarını yanlarında götürmek istemeyebilir veya yoğun bir kariyer hayatına sahip kişiler evcil hayvanlarının bakımı için saatlik, haftalık ve aylık çalışanlar alabiliyor. Ek iş tercihine hayvan sevgisi de eklendiğinde günlük 200 liraya varan bir gelir sağlamak mümkündür.

Evde Yemek, Süs Eşyası Yaparak Kazanç Sağlamak

Genelde ev hanımları tarafından tek veya toplu olarak yapılabilir. Günümüzde ek iş dendiğinde en çok akıla gelen seçeneklerden birisidir. Kişinin yoğun bir iş hayatı yoksa yada evde para kazanmak istiyorsa ev yemekleri yaparak bir gelir sağlayabilir. Yoğun iş hayatına sahip, yemek yapmak gibi günlük ev işlerine vakit ayıramayan kişiler tarafından ev yemekleri yapabilecek güvenilir ve titiz insanlar tercih edilmektedir. Sadece evde yemek yaparak bu şekilde ayda 2000 liraya kadar ek bir gelir sağlamak mümkündür. Bununla beraber özel günler için nikah şekeri ve buna benzer süs eşyaları yaparak ek kazanç sağlamakta günümüzse revaçta olan meslekler arasında yer almaktadır.

Evde Yapılabilecek Diğer Ek İşler

İnternetten makale yazarak para kazanmak

Youtube videoları çekerek para kazanmak

E-kitap satarak para kazanmak

Evde sabun paketleyerek para kazanmak

Evde organik krem ve şampuan gibi ürünler yaparak para kazanmak

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

3 Yorumlar
  1. seher yücel diyor

    Seher Yücel – Evde iş yapmak istiyorum. Ankara’da yaşıyorum.

  2. hamza diyor

    toka paketleme yadacakmak paketleme gibi isler lazim bana

  3. Merve diyor

    Benimde ise ihtiyacım var çok istiyorum lütfen artık dönüş yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku