Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş : Hediye Kutusu Yapımı

23

Pek çok insan bir ek gelir ile yaşama arzusu içerisindedir. Ne de olsa ekonomik şartların hayli zorlaşmış olması kadınların da iş hayatına aktif bir şekilde dahil olmasını zorunlu kılmıştır. Ancak bu durumda ise kadınların evlerinde çocuklarını ve halihazırda son derece yoğun olan ev işlerini nasıl bırakıp işe gidebilecekleri sorunu ile karşı karşıya kalınmıştır. Şüphesiz ki bu olumsuzluğun çözümü evde ek iş fikirlerinde saklıdır.

Evde Ek İş İlanları Hediye Kutusu İşi
Evde Ek İş İlanları Hediye Kutusu İşi

Bu ek iş fikirlerinden bir tanesi ise evde hediye kutusu yapma işidir. Şöyle ki, evde hediye kutusu yapma işi ile kadınlar evlerinden dışarı adımlarını atmaya dahi gerek duymadan rahatlıkla çalışma hayatına dahil olabilmektedir. Buna ek olarak kadınların ek gelire sahip olma fırsatı da doğmaktadır. Üstelik hediye kutusu yapma işi, belirli bir miktar el becerisine sahip olan herkes açısından son derece keyifli bir aktivite olacaktır.

Evde Kutu Yapımı İçin Malzemeler Nasıl Temin Edilir?

Evde hediye kutusu yapmak için gerekli olan istisnasız her türlü malzeme firmalar tarafından temin edilecektir. Şöyle ki, firmaların göndermiş olduğu ürünler çoğu zaman çuvallar vasıtası ile emek sahibine gönderilir. Emek sahibi de kendisine tanınmış olan süre bitinceye kadar ya da bu süre bitmeden evvel işleri tamamlayarak yeniden teslim eder. Bunun üzerine meydana getirdiği mamul ile paralel olmak suretiyle bir ücret alır. Aynı zamanda emek sahibi malzemelerin kendisine gönderilmesi ve mamul meydana getirildikten sonra yeniden teslim edilmesi sürecinde aksi belirtilmedikçe tek kuruş teslimat ücreti dahi ödemez.

Evde Kutu Yapma İşinde Kaç Kişi Çalışılabilir?

Emek sahibi şüphesiz ki evde kutu yapma işinde yalnız başına çalışmak zorunda değildir. Kutu yapma işi her ne kadar son derece keyifli gibi görünse dahi uzun vadede hayli yorucu gelebilir. Bundan dolayı birkaç kişiden yardım alınması suretiyle icra edilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Hatta tam aksine birden fazla kişi ile beraber çalışılması halinde emek sahibi daha fazla mamul ortaya çıkarmış olacak, bu sayede çok daha yüksek bir ek gelir elde etme fırsatı bulacaktır. Buna ek olarak ailenin tamamı evde kutu yapma işi sayesinde ekonomik hayata katkı sağlamanın manevi huzurunu yaşayacaktır.

Evde Nasıl Kutu Yapılır?

Evde kutu yapma işi esasında kağıtların katlanması ile yapılır. İnternet ortamında bu konuda çok sayıda video ve resimli anlatım mevcuttur ve emek sahipleri el becerilerini kullanarak ve internetteki anlatımları takip ederek rahatlıkla kutu yapım işine başlayabilirler. Bunun yanı sıra kutu yapımının en zor kısmının kapağı olduğunun bilinmesinde de yarar vardır. Yani şayet birden fazla kişi bu iş ile meşgul olmakta ise bir grup emekçinin sadece kapak kısmını, diğer bir grubun ise sadece kutu kısmını yapması çok daha verimli bir üretim meydana getirecektir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

23 Yorumlar
  1. aslı diyor

    kahramanmaraş.6 kişi.

  2. Hatice Çelik diyor

    Merhaba, üniversite öğrencisiyim ve formasyon için para biriktirmem gerekiyor İstanbul Ümraniye de oturuyorum. Bu işi yapabilirim lütfen benimle iletişime geçin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku