Evde Ek İş Fikirleri

Evde Kavanoz Kaplama İşi

4

Başta ev hanımları olmak üzere geliri olmayan ya da yetersiz bir gelire sahip olduğunu düşünen insan sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Hal böyle olunca da bu şekilde düşünen insanlar yeni iş arayışlarına girerler. Ancak ev hanımlarının ya da çocuklu kimselerin ek gelire dair bir sorunu daha vardır ki o da evdeki işlerini ve çocuklarını bırakarak işe gitmelerinin mümkün olmadığıdır. Oysa bu durumun son derece basit bir çözümü vardır. Şöyle ki, evde yapılabilecek ek işler sayesinde her ay neredeyse asgari ücrete yakın bir ek gelir elde edilmesi pekala mümkündür. Bu işler çok sayıda olmakla beraber şüphesiz en keyifli olanlarından bir tanesi kavanoz kaplama işidir.

Evde Ek İş İlanları Kavanoz Kaplama İşi
Evde Ek İş İlanları Kavanoz Kaplama İşi

Kavanoz Kaplama İşi İçin Nelere İhtiyaç Duyulur ve İhtiyaçlar Nasıl Temin Edilir?

Kavanoz kaplama işi için emek sahibinin ihtiyaç duyduğu yegane şey zaman ve el becerisidir. Gerçekten kavanoz kaplama işi belki de el becerisini bu denli gerektiren tek ek iş türüdür. Buna ek olarak kavanoz kaplama işi için gerekli olan diğer tüm malzemeler firma tarafından emek sahibine gönderilecektir. Bu malzemeler arasında kavanozlar ve kavanoz kapakları, boyalar, fırçalar, kavanozlara çıkarılacak olan şekillere ilişkin kalıplar ve kavanozları süsleyecek olan şeritler yer almaktadır. Bu işi verecek olan firmalar ise genel anlamda züccaciye ve benzeri cam mamulleri ile ilgilenen firmalardır. Öyle ki sadece bir züccaciye dükkanı dahi bu işi evlere gönderebilecektir.

Evde Kavanoz Kaplama İşi Nasıl Yapılır?

Kavanoz kaplama işinde sade olarak gönderilmiş olan kavanozların üzerine ilk olarak yine firma tarafından gönderilmiş olan kalıpların yerleştirilmesi lazımdır. Bunun üzerine kalıpların üzerinden boya ile gidilmesi suretiyle kavanoza bir şekil ya da desen çıkartılır. Bu şekil ya da desenin kurumasının ardından yine firma tarafından gönderilmiş olan birtakım malzemeler ile, ki bu malzemeler genel olarak şerit ve benzeri süslerdir, kavanozun geri kalan kısmı süslenir. Söz misali kavanoz tuz koymak için kullanılacak ise bu şeritler ile kavanozun üzerine “tuz” yazılması lazımdır.

Evde Kavanoz Kaplama İşi Kazançlı Bir İş midir ve Ne Kadar Kazandırır?

Evde kavanoz kaplama işi son derece kazançlı bir ek gelir fırsatı olarak görülebilir. Bunun yanı sıra evde kavanoz kaplama işi keyifli oluşu bakımından da hayli caziptir ancak keyifli olması yorucu olmadığı anlamına da gelmez. Buna ek olarak kavanoz kaplama işinde elde edilen gelir çalışılan süreye ve kaplanmış olan kavanoza göre, aynı zamanda işi vermiş olan firma ile firmanın sunmuş olduğu teklife göre de değişkenlik arz edebilir. Ancak pek çok zaman makul sürelerde çalışan emek sahiplerinin evde kavanoz kaplama işinden elde ettikleri gelir yaklaşık olarak sekiz yüz ile dokuz yüz lira arasında değişkenlik gösterir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

4 Yorumlar
 1. damla diyor

  El becerim ile yapabilirim ihtiyacim var kecioren ankara

 2. Burcu yılmaz diyor

  Bu işi yapmak istiyorum kağıthane istanbul

 3. esra diyor

  hatay/iskenderun

 4. Melike diyor

  Bu işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku