Evde Ek İş Fikirleri

Evde Kefir Üretimi Yaparak Gelir Sağlamak

0

Kefir, oldukça sağlıklı bir içecek olup aslında mayalanması ve üretimi de oldukça kolaydır. Siz de evinizde kefir ya da kefir mayası üretimi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için de kaliteli bir ürün ortaya koymak adına bazı önemli noktaları öğrenmeli ve uygulamalısınız. Bu yazıda evinizde kefir üreterek nasıl gelir sağlaya bileceğinizden bahsettik.

Evde Kefir Üreterek Ek Gelir Elde Etmek
Evde Kefir Üreterek Ek Gelir Elde Etmek

Kaliteli Kefir Nasıl Üretilir?

Kaliteli bir ürün ortaya çıkartmak istiyorsanız bunun için öncelikli olarak kullanacağınız sütün kalitesine dikkat etmeniz gerekir. İnek, koyun, keçi sütlerinden elde edilebilen kefir, bu sütlerin içerisine ilave edilen kefir granülleri sayesinde belli bir fermante döneminden geçtikten sonra oluşmaktadır. Bu bir mayalama dönemidir. Evinizde bulunan kaliteli süte 2-3 oranında kefir mayası katarak yaklaşık 10-15 derecelik bir ortamda 1 ya da 2 gün bekledikten sonra ev yapımı kefirinizi afiyetle tüketebilirsiniz. İçerisinde oldukça yüklü mineralleri vitaminler ve aminoasitler barındıran kefir, uykusuzluk, iştahsızlık, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, bağışıklık sistemi ve kolesterole oldukça iyi gelmektedir.

Siz de evinizde bu besin deposu içeceği üretip belli yerlere satışını yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Ürettiğiniz Kefiri Nasıl Satabilirsiniz?

Kefir ülkemizde de oldukça fazla tüketilen bir gıda haline gelmiştir bu sayede evinizde ürettiğiniz kefirin satışını oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikli olarak yine sosyal medya platformları üzerinden her şeyin tanıtımını yapabileceğiniz gibi evinizde ürettiğiniz kefir içeceğinin de tanıtımını yapabilirsiniz. Bunun için kendi adınıza organik besinler içerikli bir kanal ya da sosyal medya hesabı açabilir, üretim aşamalarından bahsedebilir ve ürettiğiniz kefirin reklamını yapabilirsiniz. Özellikle Youtube gibi video kanalları üzerinden abone ya da takipçilerinize evinizde hangi ortamlarda ve nasıl kefir ürettiğiniz ile alakalı videolar çekerek çeşitli tanıtım aktivitelerinde bulunabilirsiniz. Bu sayede internet üzerinden belli noktalara kefir içeceği satışı yapabilirsiniz.

Bu gibi yöntemlerin yanı sıra oturduğunuz şehirde muhitinize yakın süt ürünleri dükkanlarına ya da çeşitli restaurant ve kafelere kefirinizden örnekler götürerek bir anlaşmaya varabilir ve bu mekanlar vasıtası ile evinizde ürettiğiniz kefirin satışını yapabilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız Evde Bebek Bakıcılığı İşi başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku