Evde Ek İş Fikirleri

Evde Kokulu Mum Yapma İşi

4

Evde Ek İş İlanları Kokulu Mum Yapımı İşi

Ek işler genellikle el becerisi üzerine yönlenir. Gelir kazanmak artısı dışında becerilerinizin de artması konusunda da kişilere destek sağlar.

Evde ek iş ilanları
Evde Kokulu Mum Yapımı

Evde Kokulu Mum Yapılışı

Evde ek iş olarak pek çok işi yapabilirsiniz. Yeter ki ihtiyacınız olan malzemelere sahip olabilin. Bunlardan biri de kokulu mum yapımıdır. Ortaya düzgün bir işçilik çıkarabilmek için öncelikli olarak kullanılan malzemelerinizin kaliteli olması şarttır. Evde kokulu mum yapımında en önemli iki malzeme vardır. Bunlardan biri kalıp mum ve kullanacağınız kalıptır. Kokulu mum için dilerseniz hazır kokulu mum kalıplarından ya da kokusuz düz olarak satılan ürünlere dilediğiniz esans kokusunu ekleyerek çeşitlendirebilirsiniz. Kalıp olarak seçeceğiniz mumluk da pürüzsüz ve net kenarlara sahip olmalıdır.

Evde ek iş yapmak isteyen hanımlar ilk olarak kalıp sabunu ayrı kap içerisinde mikrodalga fırın kullanarak ya da ocağınızın üzerinde eritmelisiniz. Kullanacağınız kadarını eritmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Erime sağlandıktan sonra istediğiniz renk için minik bir miktar eklemeniz yeterli olacaktır. Kokusuz ise esansla zenginleştirebilirsiniz. Sonrasında mum olarak kullanacağınız kalıbınıza dökebilirsiniz.

Donmasına müsaade etmeden fitili ortasına yerleştirmelisiniz. Bunu elinizle donma aşamasına kadar tutmak zor olacağından mandal ve uzun bir aparattan yararlanarak dik durmasını sağlayabilirsiniz. Donma işlemi gerçekleştiğinde de kenarlarından yavaşça ayırarak en son da alt kısmından yukarı doğru kuvvet uygulayarak çıkarabilirsiniz. Havlu peçete üzerinde bir gün süre ile tutmalı nemini ve suyunu peçeteye bırakmasını sağlamalısınız. Bu süre zarfında tamamen donacaktır.

Kaliteli Mum Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli bir mumun ortaya çıktığını görebilmeniz için vermiş olduğunuz kuruma süresi çok önemlidir. Bir gün sonrasında da hala üzerinde nem kabarcıkları görüyor ve boyasını saldığını fark ediyorsanız kullandığınız kalıp mum kaliteli değildir. Kesinlikle terleme, nemlenme yapmamalıdır. Elinize aldığınızda tamamen kurumuş ve elinizde renk bırakmamalıdır. Bu şekilde iyi bir mum elde ettiğinizi anlayabilirsiniz.

Kokulu Mum Yapımında Çeşitlilik

Kokulu mum kolay eriyebilen ve çok çabuk şekil alabilen bir maddedir. Bu yüzden her şekli kolaylıkla elde edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken objelerin çok büyük olmaması, kullanılan kalıpların rahat çıkarılmasına ve esnek olmasına dikkat etmenizdir. Mumlardan buket yapabilir, çeşitli bebek ikramlıkları hazırlayabilir, mevlit, düğün ve kınalarda hediye edilmesine vesile olabilirsiniz. Almış olduğunuz işlerle alakalı detaylara önem vermelisiniz. Kına için ise istenilen ana renkler önde tutulmalıdır. Bu işte süsleme de yapılan mum kadar ayrıcalık taşır. Eğer kötü bir süsleme yapmışsanız paket içerisinde olan ürünüz önemini yitirir hatta fark edilmez. Etiketler eklemelisiniz. Sıradan değil tasarımla uyumlu olmalıdır. Bu sayede bir adım daha öne geçebilirsiniz. İşiniz önemlidir fakat daha da önemli olan bu işi nasıl sunduğunuzdur. Doğum ve bebek mevlitlerinde hediyelikler daha da önemli olmuş durumda. Siz de bu durumu avantaja çevirebilirsiniz. Sadece mumlarla değil değişik sunumlarla da sürprizler hazırlamalısınız.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

4 Yorumlar
 1. Şengül karaca diyor

  ek işe ihtiyacım var umarım iletişim kurabiliriz

 2. güldane diyor

  Ankara sitelerde oturuyorum ise ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim

 3. Selin diyor

  Beykozda oturuyorum ve bu işi gerçekten yapmak istiyorumm

 4. Emine diyor

  Bu işe ihtiyacım var evde iki kişiyiz antalya da oturuyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku