Evde Ek İş Fikirleri

Evde Küpe Yapımı İşi

0
Evde ek iş Küpe Yapımı
Evde Küpe Yapımı İşi

Çeşitli renklerde ve modellerde evde küpe yapma işi, oldukça keyif veren ve ilgi çeken bir ek olmaktadır. Evde yapılan bu ek işler özellikle hanımların hayli dikkatini çekmektedir. Özellikle yaz aylarında daha belirgin ve daha görsel bir yere sahip olan takı, bayanların her zaman ilgisini çekmeye devam etmektedir. Çeşitli renkleri ile turkuaz, pembe, mavi ve fuşya tonlarının vazgeçilmez olduğu küpe modelleri el yapımı ile dikkat çekmeye devam etmektedir. Pek çok malzeme ile birlikte tasarımlar yapılarak, modern çizgileri ve belirgin renkleri kullanmak gerekmektedir. Tasarımlar ilgi çekici ayrıntılarla dolarken, özellikle ton seçimi ile takıların ahengi değişmektedir. Boncuk, tel, kurdele, küpe çengeli ve rengarenk kristal boncuk tasarımları ile evde ek iş olarak küpe yapmak oldukça eğlenceli bir iş olmaktadır.

Kolay Takı Yapımı

Evde küpe yaparak hem keyifli vakit geçirmek hem de para kazanmak mümkün olabilmektedir. Pek çok malzeme ile birlikte seçilen alanda birbirinden farklı motifler ortaya koyulmaktadır. Kristal boncuklar ile süslenen küpeler özellikle uzun tercih edilerek daha fazla göze hitap etmektedir. Evde küpe yapabilmek için öncelikle belirli düzeyde el becerisi gerekmektedir. Farklı kombinler ve tasarımlar ortaya koymak son derece önem taşımaktadır. İhtiyaç duyulan malzemeyle birlikte; tel, misine, kristal boncuk ve kuş tüyü gibi farklı malzemeler ile de evde küpe yapmak oldukça mümkün olmaktadır. Farklı tasarımları ile dikkat çeken kuş tüyleri, küpe ayraçları, halkaları ve taş boncukları ile bükme ve kesme işlemi yapılarak tasarımlar yapılmaktadır.

Evde küpe yapımı işinin en püf noktası ise el becerisi olmaktadır. Küpe yapımı için burunlu makas, pense ve bocuk kutuları işin daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Boncuk ve malzeme kutuları bu konuda oldukça yardımcı kaynakları oluşturmaktadır. Tasarılar yapılırken renk seçimleri de büyük bir önen taşımaktadır. Ev ortamında küpe yaparak kazanç elde etmek ve eğlenceli zaman geçirmek mümkünken, bu işi tasarımcılığa dökebilmek de büyük bir önem arz etmektedir. Evde kullanılan malzemelerin kalitesi ve farklı olması gerekmektedir. Kaliteli boncuklar kullanılarak, daha sonrasında boncukların deforme olma riski ortadan kaldırılmalıdır.

Evde Takı Nasıl Yapılır?

Evde ek iş olarak küpe yapmak, takı tasarım konusunda becerisi ve ilgisi olan kişilerin vazgeçemediği işler arasında yerini almaktadır. Tasarımlar boncuklar eşliğinde yapılırken, farklı dokunuş ve çizgilere de yer verilmektedir. Altın ve gri tonları kullanılarak, boncuklu tasarımlara farklı bir ahenk katılmaktadır. Cam boncuk, kristal boncuk ve kadife boncuk kullanılarak tasarımlar oluşturulmaktadır. Bunun yanı sıra bakır tel ve altın tel kullanılarak renk uyumu yakalanmaktadır. Ayrıca kullanılan makas ve penseler takı tasarımında kullanılır olabilmekte ve oldukça titiz bir çalışma gerektirmektedir. Modern tasarımlar ile birlikte takı setleri ve küpe setleri oluşturulmaktadır. Evde küpe ve takı yapma işlemi maliyet gerektirmektedir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku