Evde Ek İş Fikirleri

Evde makale yazarlığı işi

1

İnternetin gelişmesiyle beraber birçok firma ürünlerinin satışını ve tanıtımına internet üzerinden gerçekleştirmeye müşterilerine bu alanda hizmet vermeye başladı. Evde makale yazarlığı işi Google üzerinde firmaların başarı elde etmesiyle doğrudan bağlantılıdır. Internet üzerinden reklamların en çok gerçekleştirildiği alan tabii ki Google olmaktadır. Araştırmalar gösteriyor ki herhangi bir müşteri yeni bir ürünü almadan önce Google üzerinde araştırma yapmadan kesinlikle karar vermiyor. Google üzerinde başarılı olmak bu kadar önemli hale geldiği için yanında birçok sektörü de tetikledi. Bundan 15 sene öncesine kadar kimsenin aklına gelmeyecek olan bilgisayar başında yazı yazarak para kazanma mesleği artık profesyonel mecralarda gerçekleştirilen önemli bir meslek haline getirildi. Makale yazarak para kazanma sektörü Google’da çalışma gerçekleştiren firmaları Google üzerine daha başarılı hale gelebilmesi adına son derece önemli bir sektördür. En basit tanımıyla bir web site ne kadar çok özgün ve kaliteli içeriğe sahip olursa Google’da daha üst sırada yer alır. Bu sayede ürün ve hizmetlerine müşterilere çok daha hızlı anlatabilirler.

Evde makale yazarlığı işi
Evde makale yazarlığı işi

Evde makale yazarlığı işi nasıl başlanır?

Birçok mesleğin aksine makale yazarlığına başlaya bilmeniz için herhangi bir eğitim almanız gerekmez. Bununla beraber makale yazarlığında ciddi anlamda gelirler elde edebilmek için belli başlı konuları iyi bilmek gerekir. Makale yazarlığına başlanırken bu alanda müşterilerin taleplerini oluşturduğu, satıcıların da müşterilerine hizmet verdiği birçok platform internet üzerinde herkese açık şekilde bulunmaktadır. Herkese açık olan bir platformu üzerinde kendinizi ait profil oluşturarak, müşterilerle iletişime geçmeye başlayabilirsiniz. Başlamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli unsurların başında hangi konularda bilgili olduğunuzu ve hangi konularda da araştırma yaparak yapabileceğinizi belirlemeniz gerekir.

Evde makale yazarlığı işi nelere dikkat etmek gerekir?

Makale yazarlığı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında müşterilerin istekleri doğrultusunda çalışma gerçekleştirmek gelir. Sektör herhangi bir eğitim gerektirmediği için içerisinde birçok harçlık çıkarmak adıyla çalışma gerçekleştiren yazarda bulunur. Müşterilerinize farkınızı gösterebilmeniz için her şeyden önce karşı tarafın sizden ne beklediğini doğru şekilde analiz etmeniz ve bu doğrultuda çalışma yapmanız çok önemlidir. SEO optimizasyonu ile ilgili olarak 3- 4 saatlik bir Google eğitimini kendinize yatırım olarak yaparsanız makale yazarlığında müşterilerinizin vazgeçemediği bir yazar haline de gelirsiniz.

Evde makale yazarlığı işi ne kadar kazanabilirim?

Makale yazarlığı yaparak ne kadar para kazanacağınız tamamen bireysele eforunuza ve yazılarınızın kalitesine bağlıdır. Tek bir makale için 75 kuruş teklif eden insanlar olduğu gibi yine tek bir makale için 25 lira teklif eden müşteriler de bulunmaktadır. Fiyatı etkileyen diğer en önemli unsur da makale içeriğinde bulunan kelime sayısıdır. Günümüzde Türkiye’de internet aleminde ortalama fiyatlar 100 kelime için bir lira ile iki buçuk lira arasında değişiklik gösteriyor. 10 parmak klavye ile çalışma gerçekleştirecektir yazar ortalama günde 15 bin kelime yazı yazabilir. Karşı tarafı yapmış olduğunuz anlaşmaya göre aylık ne kadar kazanacağınızı hesaplayabilirsiniz

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

1 yorum
  1. BÜŞRA YANKU diyor

    Bu işe çok ihtiyacım var 18 yaşındayım muhasebe okuyorum makale yazlımında yardımcı olmak isterim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku