Evde Ek İş Fikirleri

Evde Makale Yazma İşi

3

Evde ek iş yaparak para kazanmak aile bütçenize sandığınızdan çok daha fazla katkıda bulunabilirsiniz. Bazı işleri yapabilmek için maddi güce gerek yoktur. Bunlardan biri de evinizde makale yazarak para kazanmaktır.

Evde ek iş yaparak para kazanmak
Evde ek iş yaparak para kazanmak

Evde Makale Yazarak Para Kazanmak

İhtiyacınız olan bir bilgisayar ve internettir. Tabi ki işin temeli olan kelime hazneniz ve kullanılan aksandır. Hiç makale yazmayı bilmeyen bir insan bile zamanla bu işi öğrenebilir. Yeter ki öğrenme isteğiniz içinizde olsun. Yazabilme kabiliyetine sahipsiniz fakat nereye ve nasıl şekilde sunacağınız konusunda bilginiz yoksa yine internet size yön verebilir. Bu iş için uğraşan emek sarf eden siteler mevcuttur. Belirli konular üzerinden kelime sayısına göre yazacağınız makalenin ücreti belirlidir.

Siz belirsizlik içerisinde değil gönül rahatlığı ile makalelerinizi yazarsınız. Evde yapacağınız bu iş ile evde çalışmanın rahatlığını da yaşarsınız. Yatağınızdan kalkıp üstünüzü giyinmek yollara düşmek zorunda değilsiniz. Evinizin sıcak ortamında masanızda kahveniz ile zaman sıkıntısı yaşamadan dilediğiniz kadar özgürce makale yazabilirsiniz. Ne kadar yazacağınızı siz belirler maaşınızı da siz tespit edersiniz. Kendi işinizin patronusunuzdur. Gece yarısı ya da sabahın körü hiç fark etmez, yorulduğunuzda da işi bırakma lüksüne sahipsinizdir. Yeter ki bu işi benimseyip gerçek bir iş gibi görebilmektir. Bu sayede düzenli gelir elde etmiş olursunuz. Çalışıyorsanız da boş vakitlerinizde makale yazarak hem kelime dağarcınızı genişletebilir hem de ek gelir sağlamaya devam edersiniz.

Makale Yazmanın Kuralları

Evde makale yazmak elbette zaman içerisinde ilerleyebilen bir iştir. Korkmamalısınız yazmaktan mutlaka sizi yönlendirecek ve eksiklerinizi gidermenizi sağlayacak yöneticilere rastlayacaksınızdır. Yazdıkça daha iyisi olacaktır. Doğru orantılı olarak da yazma isteğiniz ve kazancınız da artacaktır. Herhangi bir gideri olmayan size sadece getiri sağlayan bu iş ile ihtiyacınızı karşılayacak geliri elde edebilirsiniz. İmla kurallarına dikkat etmeli ve kullanılan kelimelerin amaca hizmet ettiğinden emin olmalısınız. Belirlenmiş konu içerisinde oluşturulmuş anahtar kelimelere dikkat etmelisiniz. Yazmaya başlamadan önce işin mantığını anlamalısınız ki doğru yönde ilerleyebilin. Kelime sayısı doldurmak için değil okunduğunda kişinin zihninde anlam uyandıran cümleler kurmalısınız.

Makale Yazacak Site Nasıl Seçilmelidir?

Her siteye güvenemez ve yazdıklarınızı emanet edemezsiniz. Ortada harcanan emek ve zaman söz konusudur. Seçeceğiniz siteyi araştırmalı, hakkında yer alan olumlu ya da olumsuz bütün yorumları gözden geçirmelisiniz. Emeğinizin çöp olmaması için bütün detaylara dikkat etmelisiniz. Sorduğunuz sorular zamanında cevaplanabiliyor mu, onay için gönderdiğiniz makalenin onayının ne zaman geldiği, işinizin ödemesi ne süre zarfında yapıldığı, ödeme yapıp yapmadığı gibi konular oldukça önemlidir. Bütün bunlar sitenin kullanıcılara olan saygısı ve işinin takibinin yapılıp yapılmadığının göstergesidir. Birçok kişi bu konuda mağduriyet yaşamıştır. Sizde o kişilerden olmamak için ivedilikle araştırmalarınızı gerçekleştirmelisiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

3 Yorumlar
  1. Meliha KESKİN diyor

    Yüksel lisans yapıyorum. İki dil biliyorum. Tez ve makale çalışmaları yaptım. Makale yazarlığı yapabilirim.

  2. Eda Akkoç diyor

    Merhaba , evde ek iş Istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz, bir yaşında çocuğum var, çalışamıyorum.. iyi çalışmalar dilerim, kolay gelsin

  3. Sacide diyor

    evde makale yazabilirim çok acill lazım lütfen

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku