Evde Ek İş Fikirleri

Evde Takı ve Aksesuar Yapımı işi

4

Evinize ek gelir sağlayabilmek mümkün. Severek yapacağınız her iş size kazanç olarak dönecektir. El becerinize güveniyor iseniz sizde bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Evde ek iş ilanı Takı ve Aksesuar Yapımı işi
Evde ek iş ilanı Takı ve Aksesuar Yapımı işi

Evde Takı İşine Nasıl Başlanır?

Öncelikle yapmak istediğiniz takının nasıl bir ürün olması gerektiğine karar vermelisiniz. Takı geniş kapsamlı ve modeli çok olan bir aksesuardır. Bu yüzden ilk etaplarda bütçenize uygun takı malzemeleri tercih etmelisiniz. Seçeceğiniz takı tasarımı da bu yönde olmalıdır. Küçük kolyelerle başlayabilirsiniz. Hem malzemeleri az hem de satış olanağı yüksektir. Tasarımlarınızı kafanızda oluşturmalısınız. Sonrasında küçük bir araştırma yapmalı ve en uygun noktadan malzemeleri temin etmelisiniz. Tasarladığınız takıların hayata geçirimi sizin için zorlayıcı olmamalıdır. Satışlarınızda artış yakaladığınızda aynı ürünü yapmaktan sıkılmamalısınız. Zaman kaybı yaratan tasarımlardan kaçınmalısınız.

Takı Satışı Nasıl Yapılır?

Artık satış yapmak çok kolaydır. Sosyal medyayı doğru yönde kullanabiliyorsanız satış da yapabilirsiniz. Bunun için takılarınızı yansıtacak bir isimde sosyal medya hesapları açmalısınız. Yaptığınız işlerin örnek resimlerini kullanmalı mutlaka kendinize uygun bir logo belirlemelisiniz. Logo satış yapan kişilerin sizin görsellerinizi kullanmasına engel olacaktır. Bu yüzden de önemli bir ayrıntıdır. Sonrasında ürünün görseli altına, ürünün bilgilerine sahip küçük bir açıklama ekleyebilirsiniz. Fiyat soran kişilere özel mesaj olarak cevap vermelisiniz. Bunu sebebi fiyatların yansıtarak müşteriyi itmemektir. Belki özel mesaj ile başka ve farklı bir ürün için satış yapabilirsiniz. Bunun önüne de geçebilmek için özel mesaj tercih edilmelidir.

Takı Yaparken Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Sizi yormayacak basit işlemeli fakat gösterişli takılar yapabilirsiniz. Son zamanların gözde takılarından olan nakış işlemeli metal takılar oldukça kullanışlıdır. Hem sizi yormaz, hem de görsel olarak şık durur. Etamin üzerine yapılan bu takılar oldukça basittir. Bu tip takıların kargolanması ve gönderimi de kolaydır. Kırılma, burkulma riski olmadığı için size sorun yaratmaz. Küçük bir paket olması sebebiyle de kargo ücreti karşı tarafı korkutmaz. El malzemelerinizi kapalı çarşılarda ya da internet üzerinden satın alabilirsiniz. Küçük miktarda bir yatırım ile orta gelirler elde edebilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

4 Yorumlar
 1. Zeynep diyor

  Eskiden takı yapıyordun tecrübeliyim işe ihtiyacım var

 2. Emine diyor

  Bende iş istiyorum takı yapmakta boncuk dizmede tecrübeliyim is istiyorum

 3. Tuba demirbas diyor

  Bana acil dönemisiniz

 4. Ayşenur diyor

  Kayseri Fevzi çakmak yardımcı olurmusunuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku