Evde Ek İş Fikirleri

Evde Tercümanlık Yapma işi

3

Her gün dışarıya çalışmaya gidecek şartlara sahip olmayan ya da çalıştığı halde gelirleri yetmeyen pek çok kişinin evlerinde çalışarak ek gelir elde edebilecekleri birçok iş imkanı vardır. Bu işlerden en popüler ve geliri yüksek olanı ise evde tercümanlık işidir. Yabancı dil seviyesi iyi olan kişilerin evde ek iş ilanları tercümanlık yapma işi ile para kazanma şansı bulabiliyorlar.

Evde Ek iş ilanları Tercümanlık Yapma işi
Evde Ek iş ilanları Tercümanlık Yapma işi

Evde Ek iş ilanları Tercümanlık Yapma işi

Evde tercümanlık işi yabancı dili olan kişilerin bu dil bilgilerini kullanarak belli metinlerin Türkçe’ ye çevrilmesi ya da Türkçe’ den başka bir dile çevrilmesi işidir. Özellikle üniversitede okuyan ve yabancı dil bilgileri belli bir seviyenin üzerinde olan öğrencilerin okul harçlıklarını kazanmak için tercih ettikleri bir iş gibi olsa da iyi derecede yabancı dil bilgisine sahip olan kişilerin ev ortamlarında diğer işlerini ihmal etmeden hem gelir elde etmek hem de boş zamanlarını değerlendirmeleri için en uygun işlerden biri tercümanlıktır.

Tercümanlık İşi Veren Firmalar

İnternet ortamında iş ve eleman arayan firmaların üye oldukları sitelerde zaman zaman farklı dillerde yazı ve metinlerin Türkçe’ ye ya da Türkçe’ den farklı bir dile çevrilmesi için bu işi yapmak isteyenleri arayan firmalar tarafından ilanlar verilir. Yabancı dil bilgisine güvenen herkesin ek bir gelir elde etmek için evlerinden çeviri yapmak için buralara müracaat edebilirler. Bu sitelere müracaat için isim soy isim ve mail adresi yazmak yeterli oluyor. Ayrıca çeviri işi için yayın evlerine ve tercümanlık bürolarına da müracaat edilebilir.

Evde Tercümanlık İşi Nasıl Yapılır?

İlk başlandığında zor gibi gelen ancak alıştıkça pratikleşen ve en az bir yabancı dile sahip kişilerin evlerinde bilgisayarlarının başında herhangi bir masraf yapmadan ciddi rakamlar kazanabilecekleri bu iş için bazı kriterler vardır. Bu kriterlerin başında çeviri yapılacak olan dil bilgisinin konuşma dilinde ki gibi olmasından çok okunan yazının anlaşılıp doğru ve rahat bir şekilde çevrilmesi gereken dile çevrilmesidir. İyi bir çevirmen olabilmek için düzenli okuma ve yazma yapmak gerekir.

Evde Tercümanlık İşi İçin Neler Gerekir?

Evde Ek iş ilanları Tercümanlık Yapma işi için özel eğitim alınabileceği gibi profesyonel olan kişilerden yardım da alınabilir. İnternet üzerinden bazı çeviri programlarını öğrenmekte çeviri yaparken avantaj sağlayabilir. Tercümanlık yaparak para kazanmak için önce düşük ücretlerle başlayarak referansları arttırmak çok müşteri kazanmayı sağlar. Çeviriler farklı alanlarda olabilir. Örneğin kitap çevirmenliği olabileceği gibi alt yazı çeviri işi de olabilir. Çeviri konuları farklı olduğu için bu işi yapacak kişi genel bilgi sahibi olmak için araştırma yapabilir. Mesleki çevirilerde mesleki terimler bulunurken normal çevirilerde konuşma dili ve gramer önemlidir. Mesleki çeviriler teknik bilgiler gerektirdiğinden her zaman daha zordur ve bu nedenle kazançları da normal çevirilere oranla daha yüksektir.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

3 Yorumlar
 1. Ferda Asar-Akbulut diyor

  Merhaba Flemenkçe ve İngilizce için tercümanlık
  yapmak istiyorum.Yardımcı olur musunuz?
  ferda_asar@windowslive.com

 2. Sevgi Mermer diyor

  Merhaba bende tercümanlık işi yapmak istiyorum. Almanca ve ingilzce cok iyi derecede var. Annem alman ondan almanca biliyorum ve amerikada okudum high school diplomam var. Bana dönüş yaparsanız sevinirim

 3. Dina Bal diyor

  Merhaba. Evde tercüme işi için başvurmak istedim fakat nasıl yapılır bilemedim bana geri dönüşüm yaparsanız sevinirim bildiğim diller Rusça, kazakça, türkçe çok iyi derecede

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku