Evde Ek İş Fikirleri

Memura Ek İş E Kitap Yazarak Para Kazanmak

4

Yazarlık yeteneğiniz var ise ve bunu kullanarak kazanmak istiyorsanız evde ek iş olarak e-kitap yazarak para kazanabilirsiniz. Bildiğiniz işi yaparak kazanmanıza imkân verecek olan bu yöntem ile nitelikli kitaplar yazmanız halinde yüksek miktarda kazançlar sağlayabilirsiniz. Yazdığınız bu kitapların internet ortamında satışını gerçekleştirebilir, normal kitap yazarak oluşacak birçok masrafın önüne geçebilirsiniz. Memura ek iş veren birçok firma mevcut.

memurlar evde kitap yaz para kazan
Evde e-kitap yazarak para kazanma yolları

E-Kitap Yazma İşinin Detayları

Tablet, telefon gibi teknolojik aletlerin sıklıkla kullanıldığı günümüzde kitap okumak için yeni yollar oraya çıkıyor. Bunlardan birisi telefonlara indirilen bir dosya aracılığıyla sevdiğiniz bir eseri okumak sayılabilir. E-kitap yazma işi sayede hem yer kaplayan birçok kitap yerine ufak bir dosya ile dilediğiniz zaman ve yerde kitap okuyabiliyorsunuz hem de matbaa gibi giderler olmadığı için satın alınan kitaplar daha ucuz oluyor. Bu avantajlar kullanılarak yayınladığınız kitaplar ile iyi paralar kazanabilirsiniz.

Öncelikle yaratıcı ve ilgi çekecek bir kitap yazmalısınız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra en önemli noktalardan birisi olan fiyatlandırma aşamasına geçmelisiniz. Bu nokta oldukça önemlidir. Eğer yüksek ve abartılı fiyatlar yazarsanız kitaplarınızı satmanız pek de mümkün olmayacaktır. E-kitaplar farklı farklı fiyatlarda satılmaktadır. Türüne göre 5 TL ile 100 TL arasında bulabileceğiniz birçok e-kitap bulunmaktadır. Bunları inceledikten sonra kendi kitabınıza uygun fiyatı belirlemeniz gerekmektedir.

Yazma ve fiyatlandırma işlemi bittikten sonra bu kitabı yayınlama aşamasına geçmelisiniz. Yayınlamak için ilk yapmanız gereken bu kitabı belli bir formata çevirmek olmalıdır. HTML ve Word programları yardımıyla kitabınızı elektronik ortama uygun bir şekle sokabilirsiniz. Burada önemli bir nokta da kapaktır. Kapak tasarımınıza özen göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca insanlar e-kitap alırken açıklamalara dikkat ederler. İlgi çekici bir açıklama yazmak sizin satışlarınızı daha da artıracaktır.Böylece yazı yazarak para kazanmak mümkün.

E-kitap Yazma İşi Veren Yerler

Birçok firma evlere ek iş konusunda size öncülük etmektedir. Size verilen siparişler doğrultusunda bazı kitap türleri yazmanızı istemekte ve buna karşılık belirli ücretler vermektedir. Bu işi bireysel olarak yapabileceğiniz gibi farklı firmalar aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bireysel satış yaparken satış için koyduğunuz e-ticaret siteleri sizden belirli komisyonlar almaktadırlar. Yüzde 10 civarı bir komisyon alınması söz konusudur. İçeriklerinizi %10 komisyon vererek bir e-ticaret sitesinde satabilir veya satış, reklam işleri ile uğraşmayarak belirli yerlere çalışabilirsiniz.

Başvuru Yapabilir Miyim?

Evde iş yaparak her ay belirli gelirler elde etmek istiyorsanız sayfamızda konunun altına yorumlar yazabilirsiniz. Bu yorumlarda adınız, soyadınız, iletişim bilgilerinizden bahsederek işverenlerin sizlere ulaşmasını sağlayabilir ve bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. E-kitap işini bireysel yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda kitabınızı yazdıktan sonra e-kitap oluşturma aşamasında bir takım yardımlar almanız sizin için faydalı olacaktır. Ayrıca kitabı yayınlarken en az komisyon alan e-ticaret sitelerini tercih etmeniz elde edeceğiniz kâr miktarını biraz daha artıracaktır. 20 TL’ye bir kitap satışı gerçekleştirip ayda 100 kitap sattığınızı düşünürsek yaklaşık olarak 2000 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

4 Yorumlar
 1. Aysun diyor

  Yüksek Lisans yaptım ek işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 2. Esma diyor

  Üniversite mezunuyum. Makaleler ve tez yazdım. Klavyede hızlıdırım iki kişi çalışacağız. Dönüşünüzü bekliyorum.

 3. Meliha KESKİN diyor

  yüksek lisans yapıyorum. makale ve tez yazdım. yazı yazıyorum. e kitap yazabilirim.

 4. Yasin KEMİK diyor

  E-Kitap yazabilirim makalelerime bakmak için yasinhoca35.blogspot.com.tr adresine girebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku