Evde Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş : Mini Maket Yapımı

5

Ev hanımları başta olmak üzere tam zamanlı bir işte çalışmaya vakti olmayan çoğu insan internet üzerinden evde yapabileceği işler aramaktadır. Kimi bu amaç uğruna internette makale yazmakta, kimi ise evde yaptığı zanaatlarını satmaktadır. Eğer siz de zanaatınızı satmak istiyorsanız ve yeteneğiniz var ise Evde Ek İş Mini Maket Yapımı İşi yapıp internet aracılığıyla satmak da bu işlerden biridir.

Evde Ek İş İlanları Mini Maket Yapımı İşi
Evde Ek İş İlanları Mini Maket Yapımı İşi

Meraklılarıyla buluşturacağınız maketler sayesinde hem stres atabilir hem de hanenize ek gelir kapısı açabilirsiniz. Özellikle çocuğunuz var ise maket yapmak tam size göre bir freelance iştir. Maket yaparken hem çocuğunuzu eğlendirebilir hem de çocuğunuzun gelişim sürecine katkı sağlayabilirsiniz.

Maketlerin Çocukların Gelişimine Faydaları Nelerdir?

İnternetin hayatımızda yer edindiği günümüzde ebeveynler modern çağa uygun çocuk yetiştirme hakkında epey fazla bilgiye sahip olmaya başlamışlardır. Çocuk yetiştirme konusunda büyük yollar kat eden ebeveynler oyunun bile çocuğun zekasal gelişimine katkı sağlayacağının bilincine varmış ve çocuğu hem eğlendirecek hem de gelişimine katkı sağlayacak oyunlar araştırmaya başlamışlardır.

Ebevenylerin bu kriterler doğrultusunda tercih edebileceği oyuncaklardan biri de maket oyuncaklardır. Ailecek kaliteli vakit geçirirken çocuğun oyun isteğini tatmin edebileceğiniz maketler sayesinde çocuğunuza gelişimsel açıdan birçok fayda sağlayabileceksiniz. Bu oyuncaklar sayesinde çocuklarınızın kreatif düşünme becerileri gelişecek ve çocuklar buna ek olarak bireysel yeteneklerinin farkına varacaklar.

İnternetten Yapılabilecek İşler Nelerdir?

1- Zanaat Satmak: Maket, el işi

2- Ev yapımı reçel, salça vb. yapıp internet aracılığıyla satmak

3- Youtube kanalı açmak

4- Blog açıp reklam alabilecek ölçüde geliştirmek

5- Domain (internet site adresi) edinip satmak

6- İngilizceniz iyiyse dizi, film siteleri için çeviri yapmak

7- 70li, 80li yıllardan kalma eşyaları vintage sitelerinde satmak

8- İnternetten satış ortaklığı yapmak

9- İnternetten anket yapan sitelere kaydolmak

10- Makale yazmak

En Çok Kazandıran Anket Siteleri Nelerdir?

Anket siteleri basit yollardan para kazandırmasıyla son dönemde freelance iş sektöründe revaçtadır. Bu siteler arasında ödeme yaptığı kanıtlanmış, diğerlerinden daha popüler olan birkaç site vardır:

 1. Myiyo: Anket başına en çok para kazandıranı ve anket siteleri arasında en popüler olanıdır. 1000 puanın 1 Euro’ya denk geldiği bu sitede başlangıçta profil doldurmaya 500 puan, e posta adresi onaylanarak 100 puan kazanılmaktadır. Paranın çekilebilmesi için hesapta 20 Euro’luk puan birikmiş olmalıdır.
 2. Napolyon: Bilgi yarışmaları düzenleyerek para kazandıran bu sitede yarışmalardan napolyon puanları toplayıp para kazanıyorsunuz. 100.000 Napolyon Puanının 100 TL’ye denk geldiği bu sitede ek olarak belirli aralıklarla gerçek para değerleri bazında (50 TL’lik, 100 TL’lik vs.) bilgi yarışmaları da düzenlenmektedir.
 3. BenDerimKi: Kullanıcıların facebook aracılığıyla bağlandığı bu sitenin sanal para birimi akçedir. 100 TL’nin 1 TL’ye denk geldiği bu sitede anket başına 400 akçe kazanılmaktadır. Paranın çekilebilmesi için hesapta nakit 100 Lira değerinde akçe bulunmalıdır.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

5 Yorumlar
 1. Melek diyor

  Evde maket işi yapmak istiyorum

 2. Nihal diyor

  Bu işi yapmak istiyorum 05445264755

 3. Fatma diyor

  Evde paketleme isi yapmak istiyorum yardimci olurmusunuz kocaeli golcuk

 4. Ayşegül diyor

  bende maket işini yapmak istiyorum mardinde yaşıyorum yardımcı olurmusunuz

 5. Fatma diyor

  Evde paketleme buna benzer ıs yapmak kazanmak ıstıyorum ıhtıyacım var yardımcı olurmusunuz eskısehır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku