Evde Ek İş Fikirleri

Minyatür Yapımı İle Para Kazanma

8
evde ek iş minyatür işi
Evde Minyatür Yapımı İşi

Ev yaşantısı her insan için aynı değildir. Belli zaman sonra sürekli ev işi yapmak sıkıntı yaratır. Evde hobi tarzında ya da ev ekonomisine katkıda bulunmak için yapılabilecek işlerden bir tanesi de evde minyatür yapımıdır. Minyatür yapımı el becerisi geliştiren ve para getirisi olan bir iştir.

Evde Minyatür Yapımı İçin Gerekli Malzemeleri Kolay Bulunabilir mi?

Eskiyen bir kavanozu atmayan bir insan için evde minyatür yapımı işi için gerekli malzemeler evlerde kolayca ulaşılabilecek malzemeler olabileceği gibi daha gösterişli minyatürler oluşturmak için küçük miktarda fiyatlarla tuhafiyelerden kırtasiyelerden temin edilebilen malzemeler de olabilir.

Minyatür Yapımı Kişiye Ne Gibi Katkılar Sağlar?

Minyatür yapımı kişinin öncelikle keyifli bir iş yapmasını sağlar. Yaptığı işten zevk alarak aynı zamanda sevdiği bir ek iş yapmasına olanak verir. Aynı zamanda evde minyatür yapımı kişinin boş zamanlarını mutlu bir şekilde bir işle meşgul olarak geçirmesi açısından sevindiricidir. En önemlisi kendi kendine bir şeyler oluşturmuş olur. Yaptığı ürün minyatür maket, oyuncak, süs ve hediyelik eşya olabilir. Kendi yaptığı bir minyatür duvar süsünü bir arkadaşına hediye edebilir. Ayrıca amatör olarak değil de el becerisine güvenen her insan bu işi profesyonel bir şekilde ilerletip bu işten maddi kazançlar sağlar.

Bu işten ne kazanılır diye düşünen insanlar vardır. Fakat gidilen alışveriş merkezlerinde küçük küçük minyatürler en çok dikkat çeken vitrinlerdir. Bu minyatür eşyalar dizildiği vitrinde müşterileri cezp eder ve fiyatları uygun olduğu için alınmama gibi bir durum olmaz. Sokaklarda bile satışları yapılan minyatür süslerin çoğunluğu ev yapımıdır. Ve yapan kişiler genellikle ev hanımlarıdır. Ayrıca bazı özel günlerde (sergiler kermesler gibi) ev hanımlarının yaptıkları minyatür biblolar çok ilgi görmektedir. Hediyelik olarak, masa üstlerinde, buzdolabı üstlerinde sergilenerek çok cüzi fiyatlarla satılır ve ek gelir elde edilir.

Minyatür Olarak Neler Yapılabilir?

Minyatür yapma konusunda şunu yaparım bunu yapamam tarzında hiç bir sıkıntı yoktur. Bu insanın hayal gücü ve el becerisine bağlıdır. İnsanoğlunun hayal gücü ve istekleri sınırsızdır. Her şeyi yapabilir. Bu bir minyatür duvar süsü olabileceği gibi minyatür çok güzel bir ev olabilir. Buzdolabı süsleri, anahtarlık, çiçek sepeti, vazo, bebek figürleri, gemiler olabilir. Minyatür olarak her şey yapılır. Örneğin evde bulunan kibrit çöpleri ile minyatür bir anahtarlık yapılır. Kibrit çöpleri ile kuş yuvası yapılır. Bunları yapmak için bir yapıştırıcı ve kurdeleleri kullanmak yeterli.

Minyatür bir duvar süsü yapmak bir o kadar kolay ve masrafsız. Örgü artığı olarak kalan boncuklardan güzel bir duvar süsü yapılır. Boncukları birleştirip içine konulan bir sabun parçası ile güzel kokulu duvar süsü her insanın dikkatini çeker.

Kurdelelerle yapılan bir çiçek sepeti hediyesine kimse güzel değil yorumu yapamaz.

Bir önceki ek iş ilanımız Yeni İş Fikirleri Blog Açarak Online Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

8 Yorumlar
 1. emel diyor

  Merhaba izmir karşıyaka lavanta keseleme işi arıyorum

 2. mevlüt diyor

  Kocaeli Darıca’da oturuyorum paketleme katlama kutulama poşetleme dizme gibi işleri yapıyoruz Eğer firmanızın da zamanında teslim edip zamanında teslim alabileceği paketleme katlama kutulama ve benzeri işleriniz varsa eğer bizimle iletişime geçebilirsiniz
  Not akvaryum kurulumu konusunda deneyimli ve tecrübeliyiz

 3. Gül diyor

  Bilgi istiyorum

 4. Gülçin İlter diyor

  İyi günler
  Nevşehir Avanosta ikamet ediyorum evde ek iş yapmak istiyorum herhangi bir paketleme işi minyatür eşya yapımı vs olabilir en kısa zamanda dönüş yapılırsa sevinirim.

 5. ÖMER YÜCE diyor

  Merhabalar,
  Kocaeli/Gebze’de oturmaktayım 20 kişilik bir çalışma ekibim bulunmaktadır. Çalışan her şahsın paketleme etiketleme vb. işlerde tecrübesi vardır. İşinizi yapmak istiyoruz. Olumlu veya olumsuz geri dönüş yapmanızı rica ediyorum.

 6. Elif diyor

  istanbulküçükçekmece elif-celik78@hotmail.com

 7. Seçil Doğruyol diyor

  Eve ek gelir sağlamak eşime destek olmak için muğla bodruma iş veriyormusunuz.

 8. Sibel diyor

  Sibel yesildere Isparta merkez paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim bu işe çok ihtiyacım var lütfen

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku